Plovárna Baden Baden zahájí na Štvanici svou čtvrtou sezonu

Plovárna Baden Baden / Foto Jan Hromádko
Plovárna Baden Baden / Foto Jan Hromádko

Plovárna Baden Baden v cípu štvanického ostrova zahájí další letní sezonu již tento čtvrtek. Cílem je propojovat sportovní a kulturní vyžití s ohledem na klidné místo ostrova v centru Prahy. Zahájení proběhne ve čtvrtek 18.5. 2023 v 18:00 a plovárna bude v provozu do konce září.

Sport na Baden Baden 2023

Nejdůležitější součástí projektu Baden Baden je sportovní vyžití. Návštěvníci si mohou zaplavat ve Vltavě (na vlastní nebezpečí) a poté využít venkovní sprchy, převlékárny a toalety. Na místě jsou k zapůjčení paddleboardy (půjčovné je pro mládež do 18ti let zdarma)a také náčiní na badminton. Na programu jsou i pravidelné otevřené lekce jogy, pod vedením zkušené lektorky Dash. První jogová lekce proběhne 20.5. v 18.00.

Kultura na Baden Baden 2023

V návaznosti na předešlé roky je nachystána série menších koncertů především malých uskupení. Dramaturgie Koncertních večerů je zaměřena vždy na dvojici kapel. První zahraje začínající kapela a po ní již zavedená kapela na  pražské scéně. Cílem je podpořit mladou hudební nezávislou scénu a propojením s již známějšími koncertními uskupeními ji tak zpropagovat. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit například na kapely Mutanti hledaj východisko, Good times only, Metastavy a další. Kromě koncertních večerů jsme se letos propojili s Pražským Quadriennale, které se v Praze pořádá každé čtyři roky. Na plovárně se v rámci PQ odehraje část doprovodného programu – několik performance, taneční vystoupení a v neposlední řadě koncert.

Kudy na plovárnu

Plovárna se nachází ve východní části štvanického ostrova. V průběhu letošní sezony by mělo dojít k dostavbě a otevření lávky HOLKA spojující Holešovice, Štvanici a Karlín. Velmi očekávané propojení těchto tří lokalit pomůže i k lepší dostupnosti plovárny – pěšky i na kole se na plovárnu pak dostanete snadno z obou městských částí. V současné době je možné k nám přijít pěšky či na kole z Hlávkova mostu okolo tenisových kurtů. Na místě bude jako v předešlých letech Rekola spot pro možnost využít sdílená kola.

O organizaci Baden Baden

Tvoří ji skupina přátel, která se dala dohromady za účelem vzniku a obnovy Plovárny na Štvanici. Léta ji spojuje angažovanost ve veřejném prostoru Prahy. Mají za sebou projekty sportoviště Containall Stromovka a kulturního centra Containall Stalin, výstavy Pražské Pokoje, Kulturní centrum Klubovna, letní festival Povaleč a v neposlední řadě se podílí na projektu Fuchs 2 v bývalé Fuchsově kavárně na štvanickém ostrově.

Otevírací doba všední dny: 14.00 – 22.00 sobota + neděle : 12.00 – 22.00

Plovárna Baden Baden Štvanice je podpořena hl. městem Praha a Městskou částí Praha 7 – děkujeme!

www.facebook.com/badenabdenstvanice
www.instagram.com/badenbaden_stvanice

Comments

comments

Vyhledat