Plzeň se stane dějištěm největšího open air představení Prodané nevěsty, vstup bude zdarma

Prodaná Nevěsta Divadlo Plzeň - foto pořadatel akce
Prodaná Nevěsta Divadlo Plzeň - foto pořadatel akce

 

Plzeňské náměstí Republiky se stane dějištěm největšího open air představení Prodané nevěsty

Legendární komická opera Prodaná nevěsta ožije v pátek 7. září v 19:30 hodin v klasické verzi z roku 1870, s atmosférou a v kulisách blízkých těm, v jakých si ji představoval sám Bedřich Smetana. Náměstí Republiky v centru Plzně zaplní rozlehlá scéna, selský trh, živá zvířata, Jeník, Mařenka, Vašek, Kecal a další aktéři nejznámější české opery v tradičních krojích, tančit se bude polka i skočná. Plzeňský kraj velkolepým uvedením Prodané nevěsty pod širým nebem slaví 100. výročí vzniku Československa. Vstup je zdarma. Představení je součástí Plzeňských oslav 100. výročí vzniku republiky.

Bedřich Smetana napsal Prodanou nevěstu jako zábavnou lidovou podívanou, která se odehrává na jedné z tehdejších plzeňských návsí. Režisér Tomáš Pilař se scénografem Lukášem Kuchinkou využili proto jako kulisy historické domy na náměstí Republiky. „Na velké panoramatické scéně bude dominovat katedrála sv. Bartoloměje, kdy opera skončí svatbou a rozezní se zdejší zvony. Do opery se zapojí i biskup Tomáš Holub. Před katedrálou vznikne náves klasického selského baroka, scéna bude rozdělena do několika úrovní. Mařenku ztvární Ivana Veberová, šéfdirigentem sboru, který bude mít na 60 členů, bude Norbert Baxa. Součástí scény bude dobová hospoda s historickou pípou z Plzeňského Prazdroje. A nebudou chybět ani zvířata – dvě kozy, selský kůň, možná husy, ale určitě nebude chybět vůl,“ prozradil režisér Tomáš Pilař.

Prodaná nevěsta inscenovaná pod širým nebem nabídne mimořádné zážitky divákům všech generací. Rozverný příběh s dobrým koncem ozdobí taneční scény, velké defilé komediantů a sborové výstupy folklorních souborů. Výjimečné  inscenaci bude předcházet tradiční Průvod Vendelín, jenž zahájí novou kulturní sezonu 2018/2019 v Plzni. Průvod umělců a milovníků umění projde ulicemi Plzně již popáté.

Více informací na https://www.plzen.eu/obcan/aktuality/aktuality-z-mesta/velkolepa-open-air-prodana-nevesta-s-zivymi-zviraty-se-predstavi-na-namesti-republiky.aspx

 

KONTAKT


Plzeň – TURISMUS, p.o.

Náměstí Republiky 41, 301 00 Plzeň
www.visitplzen.eu

 

Comments

comments

Vyhledat