Podcast RANT Prostoru otevírá témata, která vás štvou

RANT Prostoru je zaměřený především na generaci lidí do třiceti let. Ti jsou zároveň jako hosté zváni, aby otevřeně kritizovali problémy současného světa dotýkajících se jejich životů.  S moderátory podcastu Hanou Trojánkovou Biriczovou nebo Šimonem Holým se vždy pokusí najít nebo také navrhnout řešení.  

Téma prvního dílu je spolek Aliance pro rodinu. Pozvala jsem si rovnou svého spolumoderátora, režiséra Šimona Holého, kterému je dvacet devět let a v Česku se snaží žít svůj co možná nejlepší queer život, což není lehké z mnoha důvodů. Spolek Aliance pro rodinu se zase snaží aby Šimon nemohl adoptovat dítě nebo se oženit a proto si ho jako téma k „rantování“ vybral,“ říká tvůrkyně podcastu Hana Trojánková Biriczová.  

rant [ranted|ranted]{sloveso} do češtiny překládáme jako „křičet“ 

Hana Trojánková Biriczová se jako novinářka zaměřuje na sociální status a problémy, které způsobují nerovnost ve společnosti. Jejím dlouhodobým tématem je genderová diskriminace. Spolupracuje například s Českým rozhlasem Radio Wave, Marianne nebo Deník N.  

Šimon Holý je filmový režisér, hudebník a moderátor. Byl nominovaný na Českého lva i Cenu filmové kritiky. V Českém rozhlasu Radio Wave působí od svých osmnácti let. S Hanou Trojánkovou Biriczovou moderuje od roku 2016 popkulturní podcast Kompot.  

Dramaturgii podcastu má na starosti Lucie K. Berg, autorem znělky a editorem podcastu je Jakub Šťourač. Rant se natáčí v nahrávacím studiu Kampusu Hybernská

„O zadaném tématu se mluví rozsáhle, ať už to někoho zajímá nebo ne“, vysvětluje slovo rant internetový slovník anglického slangu Urban Dictionary.

 

 

Kde poslouchat? 

YouTube: https://1url.cz/NuHQE 

Spotify: https://1url.cz/8uHQp 

Comments

comments

Vyhledat