FORMÁT PODKLADŮ – tiskové zprávy, pozvánky na akce apod.

 

Podklady ke zveřejnění (články, tiskové zprávy atd.) přijímáme v této podobě:

1) TEXT

ANO: DOC, RTF, TXT
NE: PDF a jiné formáty.
Posílejte pouze text, v textu nemohou být obrázky, loga, tabulky ani speciální znaky. Nepište velkými písmeny. Jeden vykřičník na jeden dokument stačí.

Tisková zpráva se píše ve třetí osobě (ne „zveme vás na“), neobsahuje hodnocení („nejlepší party“) a odpovídá na otázky kdo, kdy, kde, za kolik, případně proč.

Texty zasílejte v češtině nebo angličtině.

Ke každé zprávě potřebujeme alespoň jeden obrazový materiál (např. fotografii), který se objeví v záhlaví článku a na titulní straně.

2) OBRAZOVÝ MATERIÁL

ANO: Obrázky přijímáme jako přílohu ve stejném mailu jako text ve formátu JPG nebo PNG.
Je nezbytné, abyste měli vyřešený copyright (ošetřené užívání fotografií pro potřeby vaší reklamy u třetích stran). U každé fotografie uveďte kredit (autora, zdroj, případně popisek).

Rozměry: Ideální je čtvercový nebo „mírně obdélníkový“ formát. Delší strana snímku 1000-1200 pixelů, rozlišení 72 dpi. Počet obrázků 1-2 na jednu tiskovou zprávu, pokud není domluveno jinak (galerie několika fotografií jako fotoreportáž apod.)

NE: Obrazové materiály ve formátu PDF. Nepřijímáme obrázky zaslané jako odkazy na různá úložiště s nutností registrace a další externí zdroje.

Děkujeme!

Comments

comments

Vyhledat