PONEC pouští divákům tanec domů

PONEC – divadlo pro tanec spouští online platformu s názvem Pusťte si tanec domů! Diváci tak budou moci např. sledovat stream záznamů vybraných představení z produkce divadla. První proběhne 26. března od 20:00 hod a nabídne divákům inscenaci Johany Pockové a Sabiny Bočkové Jáma lvová!; další – dílo choreografky Cécile Da Costa Roselyne – bude zveřejněno hned následující den ve stejný čas. Tanec Praha nabídne i taneční online lekce přes sociální sítě a další kreativní příspěvky umělců.

„Divadlo je sice pro veřejnost nyní zavřené, snažíme se však spolu s umělci hledat cesty, jak zůstat s diváky v kontaktu. Naprostá většina umělců zůstává doma, ale i tak si uvědomuje, jak důležité je pečovat o duševní zdraví společnosti, a to všech věkových kategorií,“ vysvětluje Yvona Kreuzmannová, zakladatelka a ředitelka Tance Praha a dodává: „PONEC ponechává prostor na zkoušení a tvůrčí rezidence pro limitovaný počet osob i možnost natáčet audiovizuální vzkazy divákům“.

Odkaz na stream bude k dispozici na našich webových stránkách www.divadloponec.cz  u jednotlivých představení a také na facebookovém profilu divadla PONEC.  Záznamy jsou zdarma, ale diváci mohou umělce spolupracující s PONCEM podpořit na https://www.donio.cz/Ponec.

A jak to bude letos s mezinárodním festivalem TANEC PRAHA? „Přípravy se nezastavily. Vše se chystá tak, abychom koncem dubna mohli definitivně rozhodnout, co nám daná situace umožní realizovat,“ říká Kreuzmannová.

Comments

comments

Vyhledat