post-hudba a Arleta v Pardubicích

 

Příběhy anti-hrdinů všedního dne zaobalené do chladných synťákových ploch a rozsypaných beatů představí elektropopová dvojice post-hudba v sobotu 4. prosince od 20 hodin v pardubickém Divadle 29. Společně s nimi se představí nová a nepřehlédnutelná osobnost tuzemského ženského experimentálního rapu Arleta.

Pražské duo post-hudba kombinuje písničkové postupy s elektronikou již celou dekádu. S nekompromisní estetikou vztahových depresí a disharmonických hlukových ploch si brzy vysloužili nálepku „nejrozporuplněji“ hodnocené kapely na české scéně. Hudební producent Tomáš Havlen a zpěvák a textař Dominik Zezula doposud vydali tři EP a dvě dlouhohrající desky. Ta poslední, pojmenovaná Svět na konci roku nula, měla původně znít optimisticky a klidně. Jenže do životních plánů vstoupila pandemie. Reflexe „roku nula” odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě. Pocity a texty Dominika Zezuly odrážejí stavy, které jsou již nyní důvěrně známé prakticky každému. Možná i díky tomu popularita uvedeného dua roste, což jasně deklaruje zájem o jejich vystoupení. 

„Když holka mluví moc..“ Fragment textu nového jména rapové scéně jasně deklaruje, že nadvládě mužů v rámci tuzemského rapu možná odzvonilo. Arleta Berndorff má za sebou dvě EP a kolaborace s Fvck Kvlt či Gaex, které ji okamžitě vystřelily do centra pozornosti. A právem. Jejím upřímným textům nechybí přísné vymezení vůči neduhům současného života, ale taky niterné prožívání vlastních pocitů. K rapu se také připojila vášeň pro natáčení videí, vizuální stránka a estetika je neoddělitelnou součástí celého projektu ať již ji doprovází Marie Pravda nebo Anna Hokešová. 

 

Koncert pořádá Divadlo 29 ve spolupráci s MENU v rámci projektu Electroconnexion 2021 za finanční podpory Ministerstva kutury ČR a statutárního města Pardubice.

 

odkazy: 

 POST-HUDBA

Bandcamp  https://post-hudba.bandcamp.com/

YT  https://www.youtube.com/user/posthudba

FB https://www.facebook.com/posthudba

 

ARLETA

Bandcamp  https://arleta.bandcamp.com/music

YT  https://www.youtube.com/channel/UC-ykkxeBlRX9fdFmChJCOvA

IG https://www.instagram.com/arletkaa/

 

SPOTIFY  https://open.spotify.com/artist/5fBvlOLDUZQ5vAntpqpZ3J?si=RdWH_2rYTQWxT0r3QuHWdg&dl_branch=1

 

Tisková zpráva  _  kultura

 

akce: post-hudba, Arleta

datum:  4.12. 2021, 20h

místo: Divadlo 29, Svaté Anežky České 29, Pardubice 

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat