Postpunkoví Just Mustard a temný rapper Sxmpra v Praze

Just Mustard
Just Mustard

Do seznamu jarních koncertů stále přibývají nová jména. Po úspěšné tour s Fontaines D.C. se do Prahy vrací irští Just Mustard. Novou desku představí 1. dubna v Café V lese. Zato rapper Sxmpra z Nového Zélandu přijede do Prahy vůbec poprvé. Jeho show se uskuteční v klubu Chapeau Rouge.

Po společné tour s Fontaines D.C. se Just Mustard vrací s novým albem. Druhá studiovka Heart Under nás nechá zapomenout na vše, co víme o současném punku. V každém svém momentu pětice překračuje koncept a ambice moderní rockové skupiny a proměňuje zkušenost lockdownu i osobní těžkosti do uměleckého statementu.

Po úspěšné první desce Wednesday (2018), kterou hudební média shodně označovala za jeden z nejlepších debutů roku, přešli Just Mustard na ceněný label Partisan Records (Idles, Fontaines D.C.). Atmosférické postpunkové songy se na novince Heart Under střídají s lehčími zasněnými skladbami a dohromady tvoří koherentní nahrávku, která se řadí k tomu nejlepšímu, co současná irská postpunková scéna nabízí. O finální mix se navíc postaral zkušený David Wrench (Caribou, David Byrne i The xx). „V čele s děsivým vokálem zpěvačky Katie Ball se na brilantně texturovaném albu noří Just Mustard do ještě hlubší temnoty než dříve,“ napsal Pitchfork.

Sxmpra

Sxmpra svou identitu donedávna skrýval, jeho tracky ale stejně nabíraly miliony streamů. Milovník japonského anime, tajuplný novozélandský hudebník, kombinuje agresivní rap s metalem. První tracky začal nahrávat na Soundcloud během roku 2018, jeho originalita mu ale rychle přinesla uznání od vzorů, jakými jsou rappeři Suicideboys nebo Pouya; s tím se teď osobně setkal během své americké tour. Debutové album teprve chystá, jeho singly ale už teď patří k nejoblíbenějším trackům na populárním youtubovém kanálu trash 新ドラゴン. Epické anime scény a undergroundový rap, skvělá kombinace.

Vstupenky na oba koncerty jsou v prodeji na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

.


Sxmpra (NZ) 23. 3. 23 Chapeau Rouge, Praha
Just Mustard (IE) 1. 4. 23 Café V lese, Praha

Comments

comments

Vyhledat