Pragovka Gallery v ArtBazaaru slavnostně pokřtí publikaci k 10. výročí ateliérů na Pragovce

ARTBAZAAR Grafika Pavel Tichon
ARTBAZAAR Grafika Pavel Tichon

Po dlouhé práci nad archivními materiály se Pragovka ohlédne za deseti lety umělecké komunity vydáním knihy s názvem Rezavá ústa/ Magická dekáda v Pragovce, jejíž křest proběhne v rámci tradičního Vánočního Artbazaaru.

Ten proběhne po nucené dvouleté odmlce znovu fyzicky  a krom křestu knihy nabídne možnost zakoupení uměleckých děl za rozumnou cenu přímo od umělců nebo dárků z knihkupectví Artmap. Během večera proběhne také zakončení výstavního bloku Výstupy Intimity, čímž se Pragovka Gallery rozloučí se sezónou roku 2021. Na program, který pompézně zakončí disco beaty kapely Hello Marcel, se můžete těšit 12. 12. od 10 hodin. 

 

ArtBazaar je skvělá příležitost, kdy pořídit hodnotné vánoční dárky v podobě originálních uměleckých děl nebo publikací od bezmála 20 prodávajících umělců z okruhu Pragovky. Neziskový spolek Pragovka for Art z.s. pořádá akci s komunitním charakterem především na podporu umělců a na oživení vysočanské kulturní scény. V průběhu večerních hodin galerie představí veřejnosti historicky důležitou publikaci Magická dekáda na Pragovce / Rezavá Ústa o téměř 600 stranách, kterou si návštěvníci budou moci zakoupit.

“Poslední rok jsme věnovali společně s kolektivem autorů, přípravě výpravné publikace, která mapuje počátky a současnost umělecké komunity Pragovky. Obsahuje například unikátní fotografie z prvních akcí které byly na Pragovce živelně pořádány, ale také ohlédnutí za řadou velkých rezidentských výstav,” popisuje knihu ředitelka Pragovka Gallery a jedna z editorů knihy Lucie Nováčková a pokračuje: “Do knihy přispěla řada odborníků, mezi nimi například kurátorka Charlotta Kotík, historii areálu zpracoval Lukáš Beran, ale těšit se můžeme také na odborné texty Dagmar Šubrtové, Karla Srpa či Petra Vaňouse.”

Křest knihy jejíž grafické zpracování je dílem dvorního grafika pragovácké galerie, umělce Pavla Tichoně doprovodí dražba originálních výtisků, na kterých se výtvarně podíleli sami rezidenti Pragovky.

 

Příchozí budou mít možnost naposledy nahlédnout do výstavy Regenerace, projektu umělecké skupiny DUNA: Flat As Pizza, do niterního světa české malířky Anny Bürgermeisterové Zloděj příběhů: Preview of Some Troubles, do procesuální instalace Bar Dvir Rahamim The Ground Beneath Us Moves Upwards nebo do prostoru The White Room a výstavy Tyformy: Brnění.

 

“Po vydařeném letním ArtBazaaru, kdy po celý den proudilo Pragovkou několik set spokojených návštěvníků, vnímám tuto vánoční edici spíše jako oficiální formu celodenní oslavy, kde se sejde veřejnost, výtvarníci, rezidenti, zaměstnanci Pragovky a jejich přátelé, kteří si po úspěšném roce společně přiťuknou svařeným vínem, spokojeně nakoupí kvalitní vánoční dárky a nakonec se rozvlní v rytmech elektronického disca.”, zasnívá se organizátorka akce Martina Fridrichová. Mezi prodávajícími umělci budou nejen rezidenti Pragovky, jako například Vladimír Merta, Eliška Fialová, Matěj Hrbek, Tyformy nebo Eva Fajčíková, umělci, kteří Pragovkou prošli, ale ateliér již mají jinde, jako Richard Nestler, Marie Ladrová,  nebo vzdálenější ale přesto spřízněné Studio Bunkr a mladá krev studentek nebo absolventek uměleckých škol Ka3Ka3, Barbory Bahlsenové, Šenay Kobak, Dominiky Vyskočilové a dalších. Osmé vydání ArtBazaaru nabízí kromě uměleckých děl za cenu, která se nepřehoupne přes hranici čtyř tisíc korun, také možnost vlastního kreativního vyžití. V Kafe Pragovka bude probíhat workshop, kde si návštěvníci či jejich děti budou moci vytvořit vánoční ozdoby či adventní věnce a ozdobit stromeček. Díky kadeřnickému duu streetcuts s se na svátky mouhou připravit vylepšením účesu a kreslířským umem Natalii Akovantsevy se pak na místě nechat zvěčnit už s novou stylovou image.

 

V průběhu celého dne bude atmosféru dotvářet hudební podkres v podání DJ Cesara Chunka nebo pražského synth dua So Sad Soused, večer pak završí koncert dynamických Hello Marcel. Oba hudební projekty se na místě činu objeví už po druhé, a to právě díky pozitivnímu ohlasu místních, kteří se těší, až si na ně přijdou znovu zatančit.

 

Artbazaar + křest knihy + dernisáže výstav, neděle, 12. prosince 2021, 10:00- 23:59.

Pragovka Gallery, Kolbenova 923/34a,

190 00, Praha 9

út-čt: 14-20

pá-ne: 14-18

 

PROGRAM

10:00 – 20:00 PRODEJ

18:00 KŘEST KNIHY K 10. VÝROČÍ ATELIÉRŮ NA PRAGOVCE + dražba autorské edice

18:30 DERNISÁŽ VÝSTAV BLOKU VÝSTUPY INTIMITY II

20:00 KONCERT KAPELY HELLO MARCEL

 

Po celou dobu ArtBazaaru

Vánoční workshop výroby věnců a dalších ozdob

Speciální vánoční hot drinks

Pouliční stříhací koutek streetcuts [strýtketz]

Kreslení portrétů od Natalie Akovantsevy

Hudební produkce DJ Cesar Chunk a So Sad Soused

Intervence Barbory Bahlsenové – instalace

Všichni účinkující:

Prodávající z Pragovky:

Eliška Fialová, Vladimír Merta & Ka3ka3 – performativní prodej, Petra Hudcová, Natalia Akovantseva, Tyformy, Zuzana Růžičková, Terezie Kusbach Kolářová, Matěj Hrbek, Šenay Kobak, Eva Fajčíková, Dominika Vyskočilová

 

Ostatní prodejcí:

Kateřina Burgertová, Štěpánka Růžičková, Studio Bunkr, Iva Krupicová, Marie Ladrová

Agáta Rabochová, Štěpánka Růžičková, Aleš Novák, Eduardo Lara Alvarez Tostado,

Sabina Falcmanová, knihkupectví Artmap

 

Další akce:

Pouliční stříhací koutek streetcuts, swap rostlin, kavárna Pragovka a speciální vánoční drinky, vánoční workshop výroby věnců a dalších ozdob, zdobení stromečku, DJ set Cesar Chunk, hudební produkce So Sad Soused, Hello Marcel, Instalace Barbory Bahlsenové

 

ARTBAZAAR POŘÁDÁ NEZISKOVÝ SPOLEK PRAGOVKA FOR ART Z.S. JAKO SOUČÁST SVÉHO CELOROČNÍHO PROGRAMU NA PODPORU UMĚLCŮ.

Comments

comments

Vyhledat