Prague International Bluenight no.:129: Joe Louis Walker

foto pořadatel akce
foto pořadatel akce

 

Kytarový virtuos, jedinečný zpěvák a plodný autor, to je Joe Louis Walker. Walker se ve své pětapadesátileté hudební kariéře, během které neúnavně koncertuje, vystupuje na největších světových hudebních festivalech, po druhé vrací do České republiky.

V hlavním městě ale zatím nekoncertoval, a to se letos změní. 12 listopadu se v Lucerna music baru přestaví pražskému publiku.

 

Joe Louis Walker je považován za „ikonu moderního blues“. Posouvá hranice žánru a bluesový svět ho považuje za žijící legendu. Walker se narodil 25. prosince 1949 v San Francisku a na kytaru začal hrát ve svých čtrnácti letech. Jeho albový debut z roku 1986 Cold Is the Night byl velkolepým příchodem na hudební scénu a jeho další desky jen upevňovali Walkerovu pozici jednoho z čelních hráčů blues. Od devadesátých let spolupracuje s prvotřídními hudebníky mnoha stylů jako jsou Branford Marsalis, James Cotton, Tower of Power, Bonnie Raitt, Buddy Guy, Taj Mahal, Ike Turner, nebo Clarence „Gatemouth“ Brown. Joe Louis Walker je od roku 2013 členem bluesové síně slávy a čtyřnásobným držitelem Blues Music Award.

Při ohlédnutí za svou více než půl století trvající kariérou říká: „Chtěl bych být znám kvůli své celoživotní přesvědčivosti a věrnosti hudbě a blues. Někdy jsem se z neúspěchu naučil víc než z úspěchu. To mě udělalo silnějším a s touhou po dobrodružství. Pomohlo mi to vytvořit můj vlastní styl“.

Joe Louis Walker je textově expresivní umělec, píše a zpívá písničky s univerzálními tématy. O všem hudební fanoušky přesvědčí na koncertu v pražském Lucerna Music Baru 25. listopadu 2018.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních sítích www.ticketpro.cz

 

Prague International Bluenight no.:129 

Joe Louis Walker – 12.11. 2018
Lucerna Music Bar, Praha

 

 

Více informací na:

https://www.joelouiswalker.com/

http://livermusic.cz/

 

Další pořádané akce Liver Music:

The Revend Payton Big Damn Band – Praha – Café v lese 12. 9. 2018

Toronzo Cannon, Jack Broadbent –  Praha – Lucerna Music Bar 14. 10. 2018

Buddy Guy – Praha – Velká Lucerna – 8. 11 2018

Joe Louis Walker – Praha – Lucerna Music Bar 12. 11. 2018

Beth Hart – Praha – Forum Karlín 29. 11. 2018

 

Comments

comments

Vyhledat