Praha od poloviny měsíce ožije pouličním divadlem

G.N.A.T., foto pořadatel akce
G.N.A.T., foto pořadatel akce

 

 Divadelní průvody, fireshow, akrobacie i žonglování.  Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi se opět vrací do Prahy. Přijďte od pondělí 15. července do čtvrtka 18. července do centra města a na Výstaviště Praha v Holešovicích. 

 

Celkem 4 dny naplněné více než 30 představeními od souborů ze 7 evropských zemí a k tomu workshop pro děti nebo bubenická show, tak by se v číslech dal popsat 11. ročník festivalu Za dveřmi, který se uskuteční na Výstavišti Praha Holešovice a v centru Prahy. Festival zahájí na náměstí Republiky celkem 25 muzikantů z Dánska a následně se za nimi připojí divadelní festivalový průvod pod taktovkou V.O.S.A Theatre, kteří procestovali celý svět, projde Můstkem, ulicí Na Příkopě i Staroměstským náměstím. Ve večerních hodinách se festival přesune na Výstaviště Praha Holešovice, kde se návštěvníci mohou těšit na letní koncert s prvky kabaretu Wolf Lady a pětici finských performerek Sisus Sirkus, které se nebojí akrobacie v 10metrové výšce, lan, hrazd ani houpacích trapéz. První festivalový den zakončí Blackout Paradox s tanečně-akrobatickou fireshow volně inspirovanou šamanismem a mystikou. Přijďte se podívat na ohňové rekvizity, výpravné kostýmy i opulentní masky hned první festivalový večer! 

České artisty zastoupí například žonglérské duo Bratři v tricku, kteří vás naučí běžkovat i uprostřed parného léta bez milimetru sněhu. Akrobatky z uskupení Holektiv vám zase splní sny o létání. V jejich pouličním představení Letkyně zažijete atmosféru prvních aeroplánů. Le Cabaret Nomade vás pro změnu trochu vytrhne z každodenního shonu. Zažijte nevšední zážitek v podání divadla pro jednoho diváka a zapomeňte díky Kabinetu pamětí na chvíli na svět kolem sebe. Na festival dorazte i s dětmi. Divadlo Continuo zahraje loutkovou pohádkou ZUNA, která je inspirovaná několika magickými příběhy z různých části světa. Po ní bude následovat dílna pro děti s výrobou loutek. Chybět v programu nebudou ani nové tváře českého alternativního divadla, absolventi HAMU G.N.A.T. vás pobaví svým představením Smetáček a syn. Chcete zažít netradiční divadelní zážitek a nebýt pouze divákem? Pak si nenechte ujít bojovku Expedice na Starém Městě, která vás přenese do dob samizdatu. Tajné spojky i šifrované vzkazy budou potřeba, protože cenzura má oči a uši všude. Bojovka není na rozdíl od zbytku akcí zdarma a je potřeba si včas rezervovat.

 „Určitě si nenechte ujít zahraniční produkci, přivezeme do Prahy celou řadu skvělých umělců, kteří získávají ocenění po celém světě a mnoho z nich uvidíte v české premiéře,“ říká Michaela Holbíková. Na festival zavítá například nizozemský showman Bram Graafland, Ten vám ve 27,5 minutách předvede neuvěřitelný výbuch energie na unikátním víceúčelovém přístroji, pro který je hračkou zároveň vařit, hrát na varhany a na buben. Takové palačinky, jako jsou ty jeho, jste ještě nejedli, to vám můžeme garantovat! Chcete zažít ještě více adrenalinu? Hořící kola a parádní kaskadérské kousky, nebezpečí mají komičtí hrdinové z německého Bängditos Theater v popisu práce. Před Průmyslovým palácem se bude na jeden den vznášet i městský astronaut v podání Highly Sprung z Velké Británie. Kolem jedinečné konstrukce v šestimetrové výšce se odehraje dojemný příběh nejen o městech a planetě Zemi.  Do Prahy přijedou už po několikáté Teatr Biuro Podrozy, legendární polský divadelní soubor, který v české premiéře uvede inscenaci Silence, jež získala prestižní ocenění na Edinburském festivalu Fringe a výjimečně skvělé recenze.

Festival se bude konat každý den od 16.00 hodin kromě posledního dne, který zahájí bubenická show od půl šesté. Vstup na veškerý program vyjma divadelní bojovky je zdarma. Více informací najdete na www.zadvermi.cz.

Pražský festival pouličního divadla. foto pořadatel akce

 

Comments

comments

Vyhledat