Předání jubilejního třístého psího asistenta

Držitelkou nově vycvičeného psího asistenta Enza je slečna Viki. 
Držitelkou nově vycvičeného psího asistenta Enza je slečna Viki. 

Organizace Helppes, která se zabývá výcvikem asistenčních psů již více jak 20 let, předala na konci června jubilejního třístého psího asistenta. Držitelkou nově vycvičeného psího asistenta Enza je slečna Viki. 

Viki trpí kombinovaným postižením, konkrétně zrakovým postižením a následky dětské mozkové obrny se spasticitou pravostranných končetin a poruchou chůze. Pro Viki to bude již druhý psí pomocník z organizace Helppes, vycvičený jako vodící a asistenční pes. Prvním byla vodicí fenka flat coated retrievera Atty z Annenských zahrad, která jí byla velikou oporou a umožnovala ji být samostatnější. Attynka odešla za duhový most a Viki si velmi přála nového pomocníka, který by byl příbuzný její milované Attynky. Její přání se ve flat coated retrieverovi Enzovi (vlastním jménem Expert Enzo Cedletes) plní.

Samotnému předání předcházel test chování psa na veřejnosti, tzv. přístupový test dle mezinárodních standardů, kterým musí každý asistenční či vodící pes projít. V rámci testu se přezkušuje mj. i to, jak se pes chová a jak pracuje v obchodech, v restauraci, v MHD atd. Tento test Enzo úspěšně složil.

Díky Enzovi bude život slečny Viki snazší, veselejší a Viki bude opět daleko soběstačnější. Přejeme Viki a Enzovi mnoho krásných společných zážitků.

Zdroj: Helppes

Comments

comments

Vyhledat