Vánoční tipy z Arga: knihy pro děti a mládež

Obálka knihy Jak se dělá film
Obálka knihy Jak se dělá film

 

Přinášíme inspirativní várku titulů pro děti a mládež vydaných během roku 2019 v nakladatelství Argo.

 

Tereza Dvořáková, Ondřej Beránek, Karolína Čížková: Jak se dělá film

80 stran, doporučená cena 298 Kč. Ilustroval Nikkarin.

Publikace, která volně navazuje na úspěšnou knihu Jak vznikl film, vedle hlavního textu obsahuje opět také experimentální část plnou návodů připravených propagátorkou animovaných filmů Karolínou Čížkovou, která dětem i dospělým ukáže, jak si v domácích podmínkách natočit a rozšířit opravdový film. Autorem ilustrací je Nikkarin.

 

Julie Waltonová: Vzkaz na zdi záchodků

248 stran, doporučená cena 298 Kč. Přeložila Hana Petráková.

Inteligentní a vtipný Adam si právě vyslechl svou diagnózu: trpí schizofrenií. Vidí a slyší lidi, kteří n eexistují, realitu a vidiny nedokáže rozlišit. Když začne chodit do nové školy, doufá, že se noví spolužáci o jeho nemoci nedozvědí. Zdá se, že s novými léky to bude snadné, ale jen dokud nezačnou selhávat. Jak se Adam dokáže vyrovnat s tím, že jeho život nikdy nebude normální? Hrdinovy citlivé i vtipné introspektivní komentáře v podobě deníkových zápisků umožňují čtenáři nahlédnout do uvažování jedince nuceného žít s vyčerpávající duševní nemocí.

 

Kateřina Blažková: Tymián z Oxary

256 stran, 298 Kč. Ilustrace Nanako Ishida.

Podaří se obyčejné holce zachránit fantastický svět? V knížkách je možné všechno. O tom se Justýna už brzy přesvědčí. Jednoho večera se v jejím pokoji objeví kluk Tymián a vezme ji do podmořské říše, kterou ve své knize stvořil spisovatel Louskáček. Zemřel však před jejím dopsáním, takže v knížkovém světě zavládl chaos a začalo se šířit zlo. Napravit to má Justýna, která musí příběh dopsat a dát mu řád.

 

Mark Lowery: Charlie a já. 677 kilometrů od domova

232 stran, doporučená cena 298 Kč. Přeložil Martin Světlík.

Třináctiletý Martin si pro svého mladšího brášku Charlieho vymyslel dlouhou cestu až na pobřeží Cornwallu, kde se znovu po roce objevil delfín. Jenže takové dobrodružství není jen tak, když máte bratra jako je Charlie, když vás na každém nádraží hledá policie, kterou zalarmovali rodiče a když potkáte holku, která u sebe má vlastnoručně vyrobenou bombu. Mark Lowery napsal střelený příběh s mnoha zápletkami a zádrhely a s pořádnou dávkou humoru a na závěr se ukáže, že je všechno jinak, než jsme si mysleli.

 

Andrij Lesiv, Romana Romanyšyn: Tak to vidím

56 stran, doporučená cena 348 Kč. Přeložila Jiřina Dvořáková

Originálně pojatá, ilustrovaná naučná kniha o zraku pro malé i velké, kteří se z ní dozvědí, jak zrak funguje, co znamená vidět, co znamená nevidět, jak je svět barevný, co je iluze a taky, že svět je mnohem hezčí, když se na něj nekoukáme jen svýma očima.

 

Andrij Lesiv, Romana Romanyšyn: Nahlas, potichu, šeptem

56 stran, 348 Kč. Přeložila Helena Pazdiorová

Druhá kniha ukrajinských autorů se věnuje dalšímu lidskému smyslu – sluchu. Jak funguje lidské ucho? Jak se vytváří hudba? Slyší člověk a zvířata stejně? A co když někdo neslyší?

Comments

comments

Vyhledat