Přelet nad kukaččím hnízdem v divadelní podobě

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Nové představení režíruje umělecký šéf divadla, Lukáš Burian, který hodlá dílo pojmout s improvizovanou lehkostí a svým nadstavbovým humorem, takže bude z lynchovského psycha umocněného minimalistickou scénou přelétávat k určitému klidu. Přelet nad kukaččím hnízdem samozřejmě drží linku těžkého tématu, kdo je vlastně „normální“ a kdo „šílenec“, ale slibuje právě i onu zmiňovanou lehkost a lidskost.

Premiéra představení Přelet nad kukaččím hnízdem v Divadle Radka Brzobohatého 19.6.2019 od 19:00 hod, veřejná generálka 18.6.2019 od 11:00 hod. https://divadlorb.cz

Přelet nad kukaččím hnízdem je strhujícím soubojem hrdosti a radosti ze života s absolutismem a tyranií. Věčně aktuální téma, kde jsou hranice a kdo je určuje. Boj jedince, temperamentního vyvrhele McMurphyho utíkajícího pod rouškou bláznovství před nápravným zařízením, se společností, nadvládou a hierarchií v podobě psychiatrické léčebny.

Stejnojmenný román Kena Keseyho se vepsal mezi základní texty 60. let a hnutí hippies. Jeho dramatizace se hraje s úspěchem po celém světě a získala mnoho ocenění včetně Newyorské kritiky a Tony Award. Román se dočkal i filmové adaptace českým režisérem Milošem Formanem, kde hlavní roli ztvárnil Jack Nicholson. Film získal 5 Oscarů, za nejlepší film, herce, herečku, režii a scénář a nesmazatelně se zapsal do světového povědomí.

Aby se vyhnul vězení, zvolil psychiatrickou léčebnu. Ale možná udělal tu největší chybu svého života… Strhující příběh o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem.

Comments

comments

Vyhledat