Premiéra autorské hry HOVORY V+W v Divadle Na Prádle

Foto: 815CU1T
Foto: 815CU1T

Ve čtvrtek 5. března proběhne v Divadle Na Prádle slavnostní uvedení autorského představení podle pánů Wericha, Voskovce a Ježka HOVORY V+W.

Představení se skládá ze 6 forbín (předscén) a 6 sólových a 1 společné písně. Forbíny (předscény) hrají 2 herci, kteří ztvárňují Wericha a Voskovce/Horníčka. V písních J. Ježka se střídá pěvecké trio, doprovázeni tanečnicemi a živým hudebním doprovodem.

Celé představení je autorská verze sjednocení stěžejních písní a forbín Osvobozeného divadla a byla uvedena před 4 lety v rámci Studentského divadla Ústí nad Labem a to s velkým úspěchem (4x vyprodaných představení o kapacitě 300 diváků).

Tentokrát uvádíme v Divadle Na Prádle (koprodukce) na Malé Straně, kde dvojice V+W debutovala a vznikly zde forbíny a celá myšlenka Osvobozeného divadla – nic obdobného se v Praze neuvádí. Celý projekt je sjednocen značkou #stacimekuluturu, která spojuje známé umělce (například z GoJa Music Hall, Národní divadlo, Moravské divadlo Olomouc, Herecké studio Švandova divadla atd), kteří v tomto projektu figurují.

Každé uvedení je spojeno s důležitým datem ze života V+W: narození J. Wericha a J. Voskovec (115 let) a premiéra Vest Pocket Revue (premiérovaná v Divadle Na Prádle) a od března do června 2020 bude probíhat v prostorách divadla výstava věnována výročí dvojici V+W.

 

Patronem výstavy a celého uvedení inscenace je syn pana Wericha pan Jiří Werich Petrášek.

 

Délka představení cca 2:20 s 1 pauzou po 3. forbíně s písní.

 

Obsazení:

Jan Werich ….. Tomáš Kočárník

Jiří Voskovec/Miroslav Horníček…..Ondřej Pecher

Doktor Hrubý….Michal Bragagnolo/Daniel Matoušek

 

Zpěv: Monika Sommerová, Natálie Tichánková, Michal Bragagnol/Daniel Matoušek

Piano: Tomáš Pindór

Tanečnice: Anna Kafková, Meggy Šimčáková

 

 

režie: Daniel Matoušek

scéna: Radek Černý a Daniel Matoušek

choreografie: Anna Kafková

kostýmy: Anna Kafková a Daniel Matoušek

lightdesign: N/A

Comments

comments

Vyhledat