Program MeetFactory na červenec 2021

Lihovar powered by MeetFactory
Lihovar powered by MeetFactory

Galerie MeetFactory, Galerie Kostka
Planted in the Body
29. 6.-22. 8. 2021
vernisáž: 29. 6., 19:00
vystavující: Nikola Brabcová (CZ) &  Alexandra Cihanská Machová (SK), Laura Huertas Millán (CO), Suzanne Husky (FR/USA), Saodat Ismailova (UZ), Emily Kame Kngwarreye (AU), Uriel Orlow (CH/UK), Solange Pessoa (BR), Luiza Prado de O. Martins (BR), Corinne Silva (UK), Adéla Součková (CZ)

kurátorky: Clelia Coussonnet & Tereza Jindrová

Mezinárodní skupinová výstava nazvaná Planted in the Body pokračuje v dlouhodobé tematické linii výstav zkoumajících Jiné poznání (Other Knowledge). Výstava nahlíží na rostliny jako na zdroje a nositele poznání a podrobně zkoumá možnosti sdílení a zprostředkovávání unikátních vědomostí, jež v sobě po staletí ukrývá rostlinný svět. Svou pozornost zaměřuje výstava především na roli matrilineárních a rodových vazeb v procesu uchovávání a předávání přírodního učení coby rozmanité oblasti poznání, která propojuje prvky medicíny a spirituality, dovednosti potřebné k přežití, stravovací zvyky, traumatické zkušenosti i politickou paměť.
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP.

 

Divadlo 

Aluminiová královna | Lihovar
termíny: 30. 6., 1. 7., 2. 7., 7. 7., 8. 7., 9. 7.
Je 30. června 2021, pozdě večer. Sonda Amal Spojených arabských emirátů, první meziplanetární projekt arabského státu, úspěšně vyslala data o atmosféře a povrchu Marsu. „Naším cílem je dát všem Arabům naději, že jsme schopni konkurovat zbytku světa,” řekl k tomu saudskoarabský premiér. Amal v překladu znamená naděje a stejné jméno nesla podvyživená holčička, jejíž fotografie v New York Times se stala symbolem hladomoru v Jemenu, za který je Saudská Arábie odpovědná. Uběhlo 26,5 roku od začátku první rusko-čečenské války a 922,5 roku ode dne, kdy vojáci vyplundrovali město Ma’arat an-Numán v Sýrii. Jedna Češka slaví ve svém pražském bytě o samotě své třiatřicáté narozeniny. Elza, původem z Grozného, dnes slaví své sedmaapadesátiny, neznámo kde. Soucit s bolestí těch, kteří se narodili v nesprávné době na nesprávném místě a vlastní bolest zubů.

Inspirováno stejnojmennou knihou Petry Procházkové, kterou napsala během svého pobytu v Grozném v průběhu první rusko-čečenské války.
Scénář: Matěj Samec a Apolena Vanišová, Režie: Apolena Vanišová, Dramaturgie: Matěj Samec, Scéna: Apolena Vanišová, Pavel Havrda, Johana Střížková, Kostýmy: Johana Střížková, Hudba: Michaela Švédová, Light design: Pavel Havrda, Produkce: Magda Juránková, Inspice: Andrea Černá

 

Psí dny | bazén Barrandovských teras
termíny: 26. 7., 27. 7., 28. 7.

Nejjižnější místo Evropy. Ostrov, kam kdysi zabloudil Odysseus, aby ho tu na sedm let uvěznila Kalypsó. Svého času tu žilo na 8000 obyvatel, později se v důsledku eroze a vyčerpání přírodních zdrojů, především vody, vylidnil. Cestují na něj především dobrodruzi, tzv. hledat sami sebe. Jako Jamie, jehož vztah s Julií se vyčerpal. V Řecku je opravdu extrémní vedro, časté jsou požáry a Julie za Jamiem přijede, aby se naposledy pokusila oživit téměř vyhaslý cit. Rozhodnou se pro zvláštní experiment. U cesty je nalezena mrtvola. Klimatická změna se fatálně projevuje na chování lidí. Jaké jste měli léto vy?

Režie: Natália Deáková, Scénář a dramaturgie: Matěj Samec, Scéna: Pavel Svoboda, Kostýmy: Jana Smetanová, Hudba: Jakub Kudláč, Produkce: Magda Juránková

Hrají: Pavel Neškudla, Zuzana Ščerbová, Lucie Domesová, Anežka Šťastná

 

Hudba

Synapse Knowledge: Workshop ve studiu Golden Hive
19. 7.-22. 7. 2021

Čtyřdenní workshop v nahrávacím studiu Golden Hive. Účastníci mají možnost být přímými svědky a spolutvůrci celého kreativního procesu tvorby singlu kapely Poslední Kovboj, čerstvého projektu Lukáše Vydry (Mayen, Dukla). Producent Michal Amák Šťastný názorně a podrobně provede účastníky kurzu přes celý proces od preprodukce přes technické přípravy, nastavení nahrávání, produkci, postprodukci až po mixing a mastering.

Datum: 19.-22. července (nahrávací den je vždy v čase 9:00 – 18:00)

Kapela: Poslední kovboj

Kapacita: 5 míst – v případě vyššího zájmu bude určující motivační dopis

Cena: 2000 Kč – cena zároveň garantuje vstup na konferenci Synapse Knowledge 2021 15.-16. 9. 2021 a přístup k online obsahu celé Synapse Knowledge 2021.

Jazyk kurzu: česky

Uzávěrka registrace na workshop je 9.7.2021.

 

Rachot uvádí: Tinariwen
termín: 24. 8. 2021
Podobně jako blues či reggae je i hudba Tinariwen vyjádřením kulturní identity, svědectvím o utrpení i o síle je překonat pomocí hudby. V průběhu 40 let skupina vystoupila na mnoha světových festivalech, získala Grammy za album Tassili a nikdy neztratila jiskru. Dodnes se drží svých kořenů, poslední album Amadjar se rodilo na dramatické dvanáctidenní cestě Saharou mezi Marokem a Mauretánií. V současné sestavě jsou jak zakladatelé, tak nové tváře, zvuk obohacují dobře vybraní hosté: houslista Warren Ellis z kapely Nicka Cavea i spoluhráč Neila Younga, Micah Nelson.

 

Rezidenční program
Jsou vypsány tyto otevřené výzvy:
Open Call: Minitremu Art Camp #6
Open Call: Rezidence Štrasburk
Open Call: Food Studio AN OPEN KITCHEN FOR ART, THEORY AND POLITICS
Open call: Drážďany
Open Call: Performance Studio
Open Call: Sustainable Studio Practise
Více informací naleznete ZDE.

 

Lihovar (powered by MeetFactory)
Prostor bývalého smíchovské Lihovaru, který je přímo přes koleje naproti MeetFactory, bude na konci léta srovnán se zemí. Do té doby zde bude letní kino a divadlo. A chystá se toho mnohem víc. V prostoru areálu, který je otevřen jen v době programu, je k dispozici bar.

Letní kino
středa, od 21:30, vstup zdarma
07. 07. Solo

  1. 07. Tenkrát v Hollywoodu
  2. 07. Zimní bratři
  3. 07. Fénix

Guilty Pleasure
pondělí, od 21:30, vstup zdarma
Provinilé potěšení lidí, co dělají v MeetFactory.
Program bude oznámen vždy týden dopředu.

Aluminiová královna
viz info výše

 

Comments

comments

Vyhledat