Provozovatel sdílených elektromobilů GreenGo v Praze končí

GreenGo
GreenGo

K poslednímu únoru v Praze skončí služba sdílených elektromobilů GreenGo. Oznámil to ředitel české pobočky firmy Šimon Čapek.

„Spuštění provozu v únoru 2020 se krylo s první vlnou pandemie a následným lockdownem, které se na našem provozu negativně podepsaly; nicméně i tak si naši službu oblíbily tisíce aktivních uživatelů, pro které se GreenGo stalo životním stylem,” řekl Šimon Čapek. „Nikdo nemohl být připraven na to, jak moc covid-19 změní chování a návyky ve společnosti. Celkový útlum společenského dění v posledních dvou letech tím tak významně omezil příležitosti pro využívání sdílených vozů,” dodal. Z dalších důvodů vedoucích k ukončení činnosti uvedl nepříznivé okolnosti jako silné konkurenční prostředí, neuspokojivou dopravní propustnost města, či dlouhodobý nedostatek parkovacích míst.

Společnost GreenGo a její služba byla od počátku průkopníkem elektromobility v Česku. „Jsme hrdí na to, že i když jsme byli na trhu pouhé dva roky, naši uživatelé najeli miliony bezemisních kilometrů. Za jejich věrnost jim moc děkujeme. Flotila GreenGo bude k dispozici po celý únor, nadále se bude dobíjet, mýt a dezinfikovat tak, aby uživatelé nepoznali žádnou změnu,” dodal Šimon Čapek. Zákaznická podpora poběží ještě další dva měsíce a až do konce dubna bude připravena zodpovědět veškeré dotazy.

Společnost GreenGo v Praze fungovala od února 2020, provozovala sdílené elektromobily VW e- Up! a Škoda CitigoE-iV, jejichž počet postupně navyšovala až na současných 220.

 

Comments

comments

Vyhledat