První chytré hodinky Galaxy Watch FE nabídnou pokročilý monitoring zdravotních údajů většímu počtu uživatelů

Díky modelu Galaxy Watch FE získají uživatelé komplexní přehled o svém zdraví, mezi přednosti patří i konektivita v ekosystému Samsung Galaxy a stylový design

Společnost Samsung Electronics dnes představila nové chytré hodinky Galaxy Watch FE1, které nabídnou vyspělé a komplexní zdravotní funkce širšímu spektru uživatelů. Mezi hlavní přednosti nového modelu patří špičkové hardwarové vlastnosti a spolehlivý systém měření zdravotních a fitness údajů, vše převzaté od modelů vyšších řad2. Zájemci se můžou těšit i na stylové a zároveň odolné provedení. Hodinky Galaxy Watch FE je skvělá volba pro každého, kdo chce začít pracovat na své fyzické kondici i duševní pohodě a potřebuje k tomu spolehlivé informace.

 

„Samsung chce nabídnout monitoring zdravotních údajů i fyzických aktivit maximálnímu množství lidí po celém světě. Chceme jim dát možnost, aby změnili své každodenní návyky a vydali se na cestu k větší duševní pohodě a ke splněným cílům,“ komentuje Junho Park, viceprezident a ředitel oddělení Galaxy Ecosystem Product Planning v divizi Mobile eXperience v Samsung Electronics. „Jsme nesmírně rádi, že se naše portfolio nositelných zařízení rozšiřuje o model Galaxy Watch FE – znamená to, že se ke zdravotním funkcím dostane více lidí a získá tak motivaci ke zdravějšímu životu ve dne i v noci.

Styl a odolnost, ideální základ pro každodenní wellness

Hodinky Galaxy Watch FE o velikosti 40 mm svým provedením vycházejí z osvědčených modelů Galaxy, zároveň se ale vyznačují svěžím vzhledem. Jsou k dispozici ve třech barevných variantách – v černé, růžové a stříbrné. Zájemci se mohou těšit i na nové řemínky3 s výrazným modrým a oranžovým prošíváním – velmi dobře s hodinkami ladí a dohromady tvoří nesmírně elegantní kombinaci pro každý styl. Kromě toho s novými hodinkami přichází i celá řada nových ciferníků, takže si každý může přizpůsobit vzhled hodinek na míru. Také výměna řemínku je jednoduchá, stačí jediné zacvaknutí. Ve výbavě nechybí odolné safírové sklo, které se při každodenním používání jen tak nepoškrábe.

Zdravější život a větší motivace

Základem monitorovacího systému je vyspělý senzorový systém BioActive, díky němuž hodinky Galaxy Watch FE nabízejí celou řadu pokročilých funkcí pro fitness i wellness. Cesta k tělesné i duševní pohodě začíná dobrým spánkem, celá řada funkcí se tedy týká právě odpočinku v noci4. K dispozici je monitoring spánkových návyků, speciální spánkové koučování5 či rady, jak si optimálně uspořádat prostředí v ložnici6. Kromě toho mohou uživatelé holistickým způsobem monitorovat svou srdeční činnost. Mezi osvědčené funkce Galaxy Watch FE patří například detekce abnormálně vysokého či naopak nízkého tepu, s upozorněním na případný nepravidelný srdeční rytmus (IHRN)7. Tato funkce dokáže proaktivně sledovat srdeční činnost, z níž lze usuzovat na riziko atriální fibrilace. Funkce IHRN není v České republice a na Slovensku dostupná. Správné srdeční činnosti se týká i měření krevního tlaku8 a EKG9.

 

Kromě toho mohou uživatelé pomocí hodinek monitorovat až 100 různých typů fyzických aktivit. Běžci mají k dispozici pokročilou analýzu, která zhodnotí nejen jejich celkový výkon a dlouhodobý pokrok, ale poskytne i nejrůznější praktické rady, jak se nezranit, udržet se v kondici a co nejlepší cestou dospět ke splnění osobních cílů. Velký význam pro zdravé běhání má i stanovení personalizovaných zón tepové frekvence za základě kardiopulmonálních údajů10.

 

Galaxy Watch FE tedy pomáhá uživatelům plnit zdravotní cíle a udržet si motivaci. Coby zdroj zdravotních i fitness dat slouží i Monitoring tělesné stavby11. Kromě toho si uživatelé mohou nastavit i zasílání motivačních zpráv celou dobu, co cíle plní.

Comments

comments

Vyhledat