První kniha o fenoménu Smart Casual je právě v prodeji

Smart Casual_Daniel Šmíd
Smart Casual_Daniel Šmíd

Po úspěšné crowdfundingové kampani na serveru Startovač.cz vstoupila do distribuce jedinečná publikace o mužských oděvech. Napsal ji Daniel Šmíd, propagátor moderního gentlemanství a lektor etikety.

Celkem 232 budoucích čtenářů přispělo Šmídovi a brněnskému nakladatelství Backstage Books na knihu Smart Casual. Projekt tak vybral přes 360 000 Kč a dosáhl 124 % požadované částky. Rukověť moderního muže je díky tomu nyní dostupná v běžné knižní distribuci, po boku dalších novinek Backstage Books – cestopisu Low-cost za každou cenu a unikátní básnické sbírky Google poezie: Psáno našeptávačem.

V případě Smart Casual Daniela Šmída jde o knihu nabitou informacemi o oblékání, doplňcích a obuvi. Na 244 stranách nabízí tipy a praktické návody, jak oblečení moudře pořizovat a užívat. Jednotlivé kapitoly nabízejí odpovědi na otázky obecnější („Proč se vůbec svým vzhledem zabývat?“) i konkrétnější, když například Šmíd vysvětluje záludnosti komplexního stylu z názvu – Smart Casual představuje dress code, který je nejčastěji uváděným oděvním požadavkem na pozvánkách.

„Jednoznačně se jedná o zásadní publikaci, jelikož podobnou knihu na téma pánské módy v tuzemsku doposud nikdo nepublikoval,“ říká Martin Toman, zakladatel Backstage Books. „Je určena nejen milovníkům oblékání a gentlemanství, ale i třeba jejich partnerkám. Kniha může výborně posloužit jako návod pro mladé muže, kteří nechtějí jít cestou rychloobrátkové módy a nákupu laciných oděvů, ale nemají ve svém okolí vzor, na nějž by mohli navázat. Já osobně bych si v průběhu mého dospívání něco takového velmi rád přečetl.“

 

S předmluvou světového formátu

Na vzniku knihy se Šmídem spolupracovala řada osobností. Pavol Bigoš doplnil text čtyřicítkou originálních fotografií s náměty, jak oděvy kombinovat, a zapojilo se i brněnské studio Atelier ONE TAKE nebo knižní grafik Martin Stehlík. Předmluvy se potom ujal německý autor Bernhard Roetzel.

„Každý obor má svoji hvězdu a my, milovníci klasického pánského oděvu, ji máme také,“ komentuje to Šmíd. „Bernhard Roetzel se stal celosvětově známým díky své první knize, která u nás vyšla pod názvem Opravdový Gentleman už na začátku tisíciletí. Byla to první kniha, kterou jsem o oblékání četl, a je dost dobře možné, že ji máte ve své knihovně také. Že právě on napsal úvodní slovo, je pro mě i knihu poctou světového formátu. “

Kniha Smart Casual upoutá vedle vnitřního obsahu i svým zevnějškem. Jednak se pyšní úctyhodnými rozměry formátu A4, jednak je její obálka tvořena speciálním papírem, jehož  strukturovaný povrch připomíná textilii. Publikace je díky tomu příjemná na dotek a odolná vůči opotřebení. Vzhledem ke kvalitě zpracování se pak vlastně sama stává elegantním módním doplňkem. Je tedy jen logické, že je nyní k zakoupení nejen v knihkupectvích a na eshopech, ale rovněž u partnerů knihy, tedy v síti prodejen Pietro Filipi, Barker Shoes, Delor, Bubibubi.cz, Shperka.com nebo v salonu Patrika Diamanta. Běžná prodejní cena je 990 Kč.

 

O autorovi

 

Daniel Šmíd je profesionální lektor moderní etikety a propagátor kultivace firemní prostředí, korektního chování a oblékání na úrovni. Jeho vášní jsou pánské oděvy a moderní gentlemanství. Má více než dvacet let zkušeností, s nimiž zájemce seznamuje prostřednictvím přednášek, workshopů, seminářů či článků v lifestylových časopisech. Mezi jeho klienty patří nadnárodní korporace, menší i střední firmy, a instituce. Přednáší rovněž na univerzitách a školách. Pro děti a jejich rodiče napsal knihu o chování k lidem nazvanou Planeta ETK-017: Napříč vesmírem za záchranou Země (Cpress, 2018).

Comments

comments

Vyhledat