PS: Pražské „panenky“ opět vítězně

foto autor
foto autor

Pražský tým roller derby – HBD /Hard Breaking Dolls/ odehrál 22. 9.  první zápas nové sezóny. Bylo to proti německému týmu z Mnichova – Die Municorns. Hned od začátku zápasu šly pražské „panenky“ do vedení a s výrazným náskokem začínaly i druhý poločas. Ale asi v polovině druhého poločasu se ukázalo, že v roller derby ani náskok 30 bodů nestačí ke kontrole nad zápasem. Municorns zahrály dva skvělé jammy a téměř srovnaly skóre na 99:97. Tři body jim chyběly ke stovce a k převzetí vedení. V té chvíli ale sebral tým HBD zbytky sil a opět přidal na své konto více než dvacet bodů. Tuto ztrátu už se týmu Die Municorns nepodařilo dotáhnout a tak se pražskému týmu Hard Breaking Dolls podařilo dotáhnout první podzimní zápas do vítězného konce. Konečný stav utkání: 137:125. Atmosféru zápasu (boutu) můžete ochutnat s krátého videa. Roller Derby je sport plně kontaktní. Svoje kořeny má v USA. Hraje se na dva poločasy po 30 minutách. Nejkratší části zápasu se říká „jamm“ a trvá cca 2 minuty. Příští zápas HBD se hraje 24. 11.  ve sportovní hale VŠE Na Třebešíně. Více informací zde: https://hardbreakingdolls.cz