R.I.P. Bára Rektorová (Sushiqueen)

foto archiv
foto archiv

Energická Bára Rektorová, která uspěla v podnikání s firmou Sushiqueen dodávající špičkové suši, podlehla dnes rakovině.

Bára Rektorová byla výrazná osobnost. Její úsilí o rozvoj suši kultury jsme dlouhodobě sledovali i my, v roce 2012 jsme si ji pozvali k nám na základnu, povídali si s ní a její japonský kolega Yuki Omaki nám k tomu připravoval sushi přmo na místě (reportáž zde).

příprava suši – foto Petr Flíček

Bára Rektorová před třemi lety onemocněla zhoubným nádorem uvnitř hlavy. Se svou nemocí se netajila a na svých sociálních sítích i v daších médiích, kam byla zvána, otevřeně hovořila o tom, co přináší léčba: Strach, nepohodlí, stres a mnoho nečekaných okamžiků.

V jejím případě o to náročnější, že po sobě zanechala dva syny.

Oceňovali jsme jednak odvahu, se kterou psala o svých zážitcích, poznatcích a dojmech, jednak úsilí, které věnovala boji s klišé, které s sebou tohle téma přináší.

I během nemoci její firma fungovala, a bylo inspirativní na jejích stránkách sledovat, jak organizačně řeší, aby aktivity kolem suši mohly běžet dál, i když je majitelka zdravotně indisponována. Bohužel už nestihla dopsat knihu, kde chtěla rakovinu podle svých slov odromantizovat.

O jejím úmrtí informoval na sociálních sítích její partner, marketingový odborník Vilém Rubeš.

 

příprava suši – foto Petr Flíček

Comments

comments

Vyhledat