R.I.P. DJ Loutka

foto archiv
foto archiv

Nečekaná zpráva zaskočila v neděli nad ránem hudební scénu: Zemřel věhlasný DJ Loutka. Jeho úmrtí pro protišedi potvrdil jeho kolega a dlouholetý kamarád DJ Chocky.

 

foto archiv DJ Chockyho

Loutkovi alias Michalovi Maudrovi bylo 51 let. Jako DJ působil od 90. let, jeho prvními kluby byly Bunkr, Roxy a Futurum (na tehdejší časy vzpomíná v našem starém rozhovoru Petr Hošek z Plexis). Pro českou scénu byl legendou, tím, kdo k house music dostal tisíce lidí a kdo přinášel progresivní vlivy a inspiraci. Byl hlavně DJ, ale složil i několik vlastních tracků.

Právě díky němu spousta lidí nejen chodila na akce, ale zkusila se hudbě i věnovat jako DJs. Pro veřejnost byl jedním z mála symbolů pojmu „house“.

Podílel se i na organizování akcí pod hlavičkou agentury Roxydust a hrál společně s největšími jmény houseové scény. Podílel se na hudbě k filmu Roots in Ego. Vystupoval bez nároku na honorář na charitativních akcích (křest dobročinného kalendáře Girls in Business nebo vzpomínkový den pro oběti AIDS). Loni na jaře v Roxy oslavil padesátiny. O scéně tehdejší doby včetně Loutkova působení pojednává kapitola v knize Kmeny, kterou uveřejňujeme zde.

Comments

comments

Vyhledat