R.I.P. Julee Cruise

<a href=Bertrand from Paris, France, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons">
Bertrand from Paris, France, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Ve věku 65 let zemřela americká herečka a zpěvačka Julee Cruise.

Proslavila ji spolupráce s filmovým režisérem Davidem Lynchem. Hitem se stala její verze písně z Twin Peaks, kzerá vyšla v roce 1990 pod názvem Falling.

 

Na sociálních médiích reagovaly osobnosti hudby a filmu včetně Davida Lynche.

Úmrtí potvrdil na sociálních sítích její manžel Edward Grinnan poněkud kryptickou formulací, že odešla „on her own terms“.

Kromě Falling nazpívala Julee Cruise samozřejmě spoustu další hudby. Debutové album vydala v roce 1989 pod názvem Floating Into The Night. Předtím ale už spolupracovala s Davidem Lynchem na jeho filmu Blue Velvet (1986), kde se objevila jí nazpívaná písnička Mysteries Of Love, kterou složil Angelo Badalamenti stejně jako Falling.

Pracovala i jako herečka, zahrála si například roli The Dreamself of the Heartbroken Woman v Lynchově divadelní hře Industrial Symphony No 1, kde účinkoval i Nicolas Cage a díle v Twin Peaks a Twin Peaks: Fire Walk With Me i Twin Peaks: The Return.

V 90.letech jezdila jako koncertní host kapely The B-52’s a vydala celkem čtyři sólová alba: kromě Floating Into The Night to bylo v roce 1993 The Voice Of Love, v roce 2002 The Art Of Being A Girl a v roce 2011 My Secret Life.


V roce 2018 pak vyšel její poslední počin, souborné EP staršího materiálu nazvané Three Demos, které obsahovalo demoverze skladeb Falling, Floating a The World Spins.

Comments

comments

Vyhledat