Re-Wrap: spravedlivá mzda za šití

foto Lush
foto Lush

Re-Wrap aneb šitím k posilování postavení žen

Re-Wrap je sociální projekt z indického Mysore, který podporuje ženy a dává jim možnost vydělat si spravedlivou mzdu díky ruční výrobě takových produktů, jako jsou například Lush Knot Wraps (šátky k balení dárků). Tento projekt rovněž spolupracuje s farmáři, kteří pěstují bavlnu, a investuje i do této aktivity. Celý proces od zasetí semínek bio bavlny po ruční ušití nádherných šátků je vlídný jak k životnímu prostředí, tak k lidem.

První dílnu projektu Re-Wrap založila Janjri Trivedi v roce 2009 ve snaze „nejen pomáhat řemeslníkům oprášit a rozvíjet jejich dovednosti, ale také umožnit ekonomicky znevýhodněným ženám, aby se naučily šít , a mohly si tak vydělávat spravedlivou mzdu. Tímto způsobem v rámci projektu Re-Wrap zajišťujeme naplňování našeho hlavního cíle – podporovat naše členy v tom, aby mohli žít naplněný, samostatný a důstojný život“.

Lush spolupracuje s projektem Re-Wrap od roku 2007. Ženy se v rámci tohoto projektu učí šít šátky „Knot Wraps“, a získávají tak sebedůvěru i dovednosti potřebné k výrobě složitějších předmětů, jako jsou například tašky. Slavné látkové tašky Lush „Fighting Animal Testing“ (Bojujeme proti testování na zvířatech) vyrábějí ručně ženy z druhého oddělení, kde jsou vytvářeny příležitosti rovněž pro obyvatelky venkova. Šátky „Knot Wraps“ a tašky jsou vyráběny z bio bavlny vypěstované za dodržení zásad „od semínka po prodej výrobků“ ve městě Karnataka. Díky tomu, že se řídíme těmito zásadami, jsme schopni vysledovat suroviny až k samotným farmářům a na celý proces včetně tkaní, barvení a tisku se vztahuje 100% certifikace GOTS.

Více o projektu Re-Wrap se dozvíte tady.

Comments

comments

Vyhledat