Reflektor oslaví 5 let v Paláci Akropolis: zahrají post-hudba, Anna Vaverková i Mat213

Musí to ven. Hudebně obsedantní magazín Reflektor, který znáte z vysílání Radia 1, oslaví své páté narozeniny. Ve středu 1. května proběhne živá show z prostorů pražského Paláce Akropolis. Večerem provedou autoři pořadu – hudební publicista a dramaturg Vojtěch Tkáč a programový ředitel Radia 1 Zdeněk Lichnovský.

Jako hosté se představí nositelka Ceny Anděl Anna Vaverková, skupina post-hudba, dvojice Mat213 a Zdena a virtuální hudebnice NIVVA s producentem Aid Kidem. Nedílnou součástí večera budou také DJs nevertouch a TMA. Celou oslavu můžete zároveň poslouchat živě ve vysílání Radia 1.

 

První epizoda pořadu Reflektor se na Radiu 1 odvysílala 1. května 2019. U příležitosti oslavy polokulatého jubilea zamíří hudebně obsedantní magazín do Paláce Akropolis v rámci koncertní série Pulz. „Už 5 let se potkáváme každou středu a pořád si máme co říct. Ještě podivuhodnější je, že to někdo doopravdy chce poslouchat. Jsme zralá jablíčka tuzemské hudební žurnalistiky a společně se chystáme sklidit formou velké oslavy v Paláci Akropolis,“ vzkazuje spoluautor Reflektoru Zdeněk Lichnovský a pokračuje: „Vždycky jsem miloval koncept amerických late night shows a tenhle večer jim může zasadit smrtelnou ránu navždy. Musíte za náma ven, fakt.“

 

Po vyprodání Malé scény Paláce Akropolis se oslava 5 let Reflektoru přesouvá do Velkého sálu. Publiku nabídne možnost sezení i celkově lepší zážitek – během koncertů bude využita LED obrazovka nebo klavírní křídlo. Živé vysílání i vystoupení v rámci květnové live talk show doplní DJ Martin Nouza, známý pod pseudonymem nevertouch. „Mít pořad na Radiu 1 je splněný sen. Občas nechápu, že ho prožívám už 5 let. Bude to na den přesně půl dekády od našeho prvního vysílání. Pozvání přijali naši přátelé, kteří zároveň patří mezi nejzajímavější osobnosti současné alternativní scény,“ říká spoluautor pořadu a dramaturg série Pulz Vojtěch Tkáč.

 

Po vysílání bude následovat afterparty, o kterou se postará DJ a producent TMA. Tečkou za celým večerem bude Reflektor DJ set. Vstupenky na hudebně-rádiovou událost můžete koupit prostřednictvím sítě GoOut nebo na místě před začátkem akce. Dveře Paláce Akropolis se otevřou v 19:30, show začíná přesně ve 20:00.

 

O Reflektoru: Obsedantně hudební magazín Reflektor přináší přehled novinek z tuzemské i zahraniční scény, výběr výrazných singlů napříč žánry, a především recenze zásadních nových alb. Pořad moderuje současný programový ředitel Radia 1 Zdeněk Lichnovský a hudební publicista a dramaturg Vojtěch Tkáč. Reflektor si klade za cíl zvýrazňovat propojení mainstreamu a alternativy bez ohledu na žánrové škatulky, ale zároveň balancovat mezi současnou českou/slovenskou a zahraniční hudbou.

 

GoOut: https://goout.net/cs/pulz-reflektor-5-let-post-hudba%2Banna-vaverkova%2Bdalsi/szmsexw/ 

 

Facebook: https://www.facebook.com/events/385916407358317/

 

Radio 1: https://radio1.cz/ 

 

Palác Akropolis: https://www.palacakropolis.cz/work/33298?event_id=37389&no=62&page_id=33824 

 


Radio 1 je možné poslouchat na frekvencích 91,9 FM (Praha a okolí), 97,5 FM (Plzeň), 98,7 FM (Liberec) a 100,2 FM (České Budějovice). Samozřejmě také po internetu a digitálně v síti DAB+. Více informací najdete na https://www.radio1.cz/jak-naladit/, kde jsou ke stažení i mobilní aplikace.

 

Comments

comments

Vyhledat