Report: Americký komik Bill Burr v Kongresovém centru

Do Prahy na svou premiéru zavítal komik, herec a scénarista Bill Burr.

Burr je všeobecně velmi aktivní a nepřestává zásobovat svoje fanoušky pravidelnými podcasty na iTunes a mimo jiné chystá i třetí sérii seriálu F is for Family. Znáte ho také z jedné z nejlépe hodnocených televizních show svojí doby Breaking Bad nebo z filmů Daddy´s Home, Black or White nebo The Heat, kde si zahrál po boku Sandry Bullock. Se svojí tour zrovna vyprodává sály po celém světě a časopis Rolling Stone ho označil za jednoho z nejlepších komiků všech dob.

Kolem půl deváté podium otevřel Burrův kolega z branže, svéráz Paul Virzi, který si s touto nelehkou úlohou poradil překvapivě sebejistě a publikum s totální lehkostí rozehřál smrští gagů, z nichž byla propojenost s Burrem cítit na míle daleko. Na stavění dlouhých story nebyl tak úplně čas, ale roli předskokana splnil velmi dobře. Fanoušci se brzy dočkali hlavní hvězdy a Burr převzal slovo, aby poreferoval o krizi padesátky stylem, který je mu nejbližší à la „I hate this fucking shirt, this is one of those shirts my wife talked me into“. Mnozí asi čekali, že přijde řeč na téma rodičovství krát manželství lomeno Trump, jeho oblíbenost, a půjde se domů. Jasně. Kdo už ale Burra trochu znal, ten věděl, že takhle snadno z toho nevyvázne…

A že to vzal pěkně od podlahy. Byla radost sledovat chytré přeskoky mezi tématy, jakými byly třeba návštěva Berlína (resp. místní sauny), rodina, ehm.. Trump, praví hrdinové v armádě a spoustu dalších. Analýza rozdílů v souloži před padesátkou a po ní je tím pádem celkem na místě. Burr si postupně roztomile oťukával publikum, než se do podobných taškařic pustil. Publikum reagovalo skvěle po celou délku představení.

Bill Burr je výjimečný svým osobitým a zároveň střízlivým přístupem, kdy vás po celou dobu ani jednou nepřepadne pocit, že před vámi stojí milionář a další slavná celebrita, která si jenom přijela pro honorář. S trochou nadsázky si připadáte, že sedíte v hospodě s nejlepším kámošem. Best buds. Jo, s tím, co prostě ví, jak správně udržet pozornost tou přirozenou komediální flow, ale zároveň má asi zrovna krizi středního věku. Vzpomíná na baby a kolik se toho změní s příchodem prvního dítěte. Řekne vám, jak v porodnici při pohledu na dcerku nic necítí a vy mu to vlastně ani nezazlíváte, ať už s ním souhlasíte, nebo vůbec ne. Tohle je jeho síla a tímhle taky Bill Burr dokazuje, že patří pořád mezi komediální špičku.

 

Paul Virzi, Bill Burr

Praha, Kongresové centrum 12. 1. 2019

 

Comments

comments

Vyhledat