Report: The Levellers v Lucerna Music Baru

všechny fotografie autor
všechny fotografie autor

Zadýchaný zaplněný sál, staré známé písničky i novinky z nedávno vydané jedenácté studiovky We the Collective, to všechno nabídl úterní večer v Lucerna Music Baru, kam se sjeli domácí fanoušci anglických Levellers. Folk-punková kapela se v Praze po delší odmlce zastavila na svém vzpomínkovém turné k třicátému výročí svého trvání.

Publikum v kotli pulsovalo, až se mu šediny třásly. Ostatně stárnoucí chlapíci na scéně už taky dávno nejsou takoví vymazlení hezouni, jak si je pamatujeme ze starých klipů z devadesátek, kdy zažívali svou největší slávu.

To důležité ale zůstalo – odpíchnuté písničky, které zpíval frontman Mark Chadwick, i charakteristické podbarvení houslemi Jonathana Sevinka. Atmosféru dotvářel Stephen Boaks maskovaný silnou vrstvou make-upu v reflexních barvách, zmítající se po scéně se svým didgeridoo. A sál zaplněný pamětníky, kteří si přijeli připomenout jejich dávné koncerty – ať už z českých klubů nebo z festivalů jako Rock for People, jejichž pravidelným hostem partička z Brightonu kdysi bývala. Ani jim nevadilo, že to už přece jen nebyl takový nářez jako kdysi.

„No jo, na punk to vlastně vždycky bylo až moc popový. Ale vlastně celkem v pohodě,“ zhodnotil znalecky někdejší kolega z novin, který se vyloupl odkudsi ze tmy, než se s novým půllitrem vrhl zpět do víru zábavy.

Comments

comments

Vyhledat