Reportáž: Dead Cross jsou na turné, je to síla

foto neolyd.com
foto neolyd.com

Dead Cross je americká hardcorová superskupina. Pokud sledujete tvrdší muziku, museli jste o nich slyšet. Právě teď jsou na turné a my vřele doporučujeme je zachytit zejména na některém z klubových koncertů.

Protišedi se vypravilo na koncert do mnichovského klubu Strom. Právě malé kluby kapele ohromně svědčí a jak se dá vysledovat na sociálních sítích, i kapela si to v nich užívá víc než na obřích festivalových pódiích. Strom je příjemný tmavý prostor na ulici Lindwurmstrasse, kam se pro ten večer stáhli všichni divní lidé, kteří nezapadají do obrazu Mnichova jako nóbl, prosperujícího města. Publikum vesměs mezi 30 a 60 lety a v tričkách v různých stadiích rozkladu ukázalo, že si dokáže svou hudbu užít možná víc než návštěvníci, kterým je teď dvacet a šli na nějakou nemastnou neslanou kapelku.

Dead Cross to dobře poznali, a tak první a nikoli poslední šipku do publika skočil frontman Mike Patton ve třetí vteřině koncertu. A kapela si to uměla užít stejně jako lidi. Justin Pearson (který se chvíli předtím zjevil ještě jako host italské předkapely Zeus, jež sice nebyla mega úžasná, ale skvěla dala pocítit určitou sounáležitost publiku milujícímu tvrdou hudbu) se rozhodně nenechal zahanbit, byť hlavní pozornost samozřejmě slupl frontman. Dave Lombardo je pořád excelentním strůjcem pekla a Mike Crain dělal přesně to, co bylo potřeba, aby koncert, mimochodem velmi dobře nazvučený, prostě frčel. Shillelagh byla strašidelně hluboká, bauhausí Bela Lugosi’s Dead úžasně vygradovaná a Church of the Motherfuckers prostě… skvělá. Závěr patřil vtipnému kombu tří coverů, byť dva byly řekněme.. kratší. Nazi Punks Fuck Off (Dead Kennedys) byla veselá předzvěst toho, že večírek končí, následoval slavný motiv z Raining Blood (Slayer) a jeden jediný verš z Epic (Faith No More) – „you want it all but you can’t have it.“ No dobře no, checht.

Byla to jízda, byla to čistá radost z hudby a ze života. Hodina na koncertě Dead Cross je jako týden dovolené. Pokud můžete, jeďte na ně třeba do Berlína v červenci, nebo do Amstru… zažijete radost.

Foto: neolyd.com (DANKE!), fotoreport zde.

Dead Cross

Předkapely: Zeus, Jérôme Noetinger (FR) & Anthony Pateras (AU)

Tracklist:

Seizure and Desist
Idiopathic
Obedience School
Shillelagh
Skin of a Redneck
Bela Lugosi’s Dead (Bauhaus cover)
Divine Filth
Grave Slave
The Future Has Been Cancelled
My Perfect Prisoner
Gag Reflex
Church of the Motherfuckers

Přídavky:
Nazi Punks Fuck Off (Dead Kennedys cover)
Raining Blood (Slayer cover)
Epic (Faith No More cover)

Comments

comments

Vyhledat