Reportáž: Pátek na Aerodrome

Chvrches. Všechny fotografie autor
Chvrches. Všechny fotografie autor

Na bolavá chodidla a pochod trvající pár desítek minut by se měl připravit ten, kdo se dneska chystá až na závěrečný den festivalu Aerodrome do Panenského Týnce. Nezbude mu, než aby si od parkoviště až ke stagím ztrácejícím se kdesi na obzoru mezi poli s dozrávajícím ječmenem zarámovanými romantickými pohledem na České Středohoří celý areál dlouhý bezmála dva a půl kilometru pěkně prošlapal.

 

Ovšem v pozdní noci při nachlup stejně dlouhém zpátečním putování, na něž mu bude svítit měsíc stále více ubývající z úplňku, bude mít nejspíš pocit, že to stálo za to. Alespoň v pátek tomu tak přes unavené nohy bylo. A to nejen kvůli hlavní hvězdě večera.

Lana Del Rey nastoupila na scénu vyzdobenou umělými palmami, houpačkami a dalšími plastovými načinčanostmi s drobným zpožděním krátce před půlnocí. Zejména jejím upištěným ctitelkám, které si svůj flek v první brázdě navzdory vedru zajistily už někdy po poledni a od té doby si ho nenechaly vzít, to ale rozhodně nevadilo.

Svéhlavá a lehce unylá eterická diva, která na poslední chvíli fotografům zakázala focení, v dlouhých bílých šatech zazpívala jak novinky, tak i slavné hity jako Video Games. S dvěma doprovodnými vokalistkami a kapelou za zády vše podala v náležitém balení. Třeba i v nyvém spočinutí na piánu nebo dokonce vleže rovnou na zemi.

 

Naopak dravou energii okořeněnou patřičným slovníkem předvedli její američtí krajané Stone Sour v čele s Coreym Taylorem (jinak rovněž frontmanem slavných maskovaných banditů metalového rytmu Slipknot). Šéf souboru si sice neodpustil dělostřelbu konfet do diváků ani hlášky o „nejlepším publiku na světě“, ale jak na scéně by on i jeho malebně vlasatí a vousatí spoluhráči klidně vypustili duši.

Užil si to i zpěvák Josh Franceschi z britské kapely You Me at Six, když její set zakončil při zpěvu zběsilým pogováním pod pódiem spolu s tvrdým jádrem posluchačů. Bylo to v kontrastu s lehce ucouranými Halestorm v čele s Lzzy Haleovou, které nepomohla ani bubeníkova exhibice s obrovskými paličkami. Z dalších jmen z pátečního seznamu vystupujících stojí za to zmínit třeba elektropopové Chvrches ze Skotska nebo německé Milky Chance.

Jsme zvědaví na sobotu, kdy vystoupí třeba Body Count nebo Nine Inch Nails.

 

Comments

comments

Vyhledat