Robert Eggers bude v pražském Biu Oko v rámci Cinergy

V pondělí 17. 10. ve 20:15 přivítá pražské Bio Oko jednu z nejvýraznějších osobností současné žánrové tvorby – amerického režiséra a scenáristu Roberta Eggerse, který stojí za úspěšnými snímky Čarodějnice (2015), Maják (2019) a Seveřan (2021). Eggers bude spolu s kameramanem Jarinem Blaschkem (Oscarová nominace za film Maják) hostem filmové vzdělávací platformy Cinergy, která pořádá pravidelné setkání s filmovými tvůrci, projekce a filmové analýzy. Master class se uskuteční v angličtině bez anglického překladu, jejího moderování se ujme novinář Viktor Palák. Prostor bude i pro dotazy z řad publika. Součástí programu bude i promítání Eggersova druhého celovečerního filmu s Willemem Dafoe a Robertem Pattinsonem Maják, které se uskuteční od 18:00. Zvýhodněné vstupenky na promítání i master class lze pořídit za 250 Kč.

Vstupenky: https://bit.ly/Cinergy_Robert_Eggers_Bio_Oko 

Robert Eggers (*1983) je americký režisér a scenárista, původem z New Yorku. Počátky jeho kariéry jsou spjaty s experimentálním i klasickým divadlem, poměrně brzy ale přesedlal k filmu. Kromě režírování krátkých filmů se zprvu intenzivně věnoval i scénografii. V roce 2015 natočil svůj celovečerní autorský debut Čarodějnice, atmosferický horor odehrávající se na začátku 17. století v Nové Anglii. Za snímek si vysloužil nejen nadšené ohlasy diváků i kritiků po celém světě, ale i Cenu za režii na festivalu v Sundance. Jeho druhý snímek, Maják (2019) s Robertem Pattinsonem a Wilemem Dafoe v hlavních rolích, byl ve světové premiéře uveden v sekci Quinzainne des Realizateurs na festivalu v Cannes a následně se promítal na desítkách festivalů po celém světě.  V roce 2022 odpremiéroval Eggersův třetí celovečerní film – epický historický thriller z prostředí vikingské mytologie Seveřan.

Jarin Blaschke (*1978) je americký kameraman. S Robertem Eggersem spolupracoval na všech jeho celovečerních filmech, za film Maják byl nominován na Oscara. Zatím posledním filmem, na kterém se podílel, je nejnovější thriller M. Night Shyamalana Knock at The Cabin – jeho premiéra je plánována na začátek roku 2023.

Comments

comments

Vyhledat