Robert Smith versus překupníci lístků: boj pokračuje, vykukové prodávají účty na vstupenkových serverech

<a href=Bill Ebbesen, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons">
Bill Ebbesen, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Mohlo to být americké turné jako tolik jiných. The Cure se měli v nadcházejících měsících ukázat na koncertní šňůře po USA.

Situace s prodejem lístků na stále velice atraktivní tour ale rozezlils frontmana Roberta Smithe. Problémem jsou nejen podezřelí přeprodejci, ale i velice vysoké poplatky, které někdy prý i převýšili cenu samotných vstupenek.

The Cure se rozhodli, že chtějí, aby lístky na koncerty byůy pri fanoušky dostupné, a tak ceny nasadili nízko: už od 20 dolarů. A snažili se ztížit život překupníkům, kbůli kterým jsou vstupenky často nedostupné. . Jenže, jak uvádí CBS News a ada dakších mezinárodních médií, cena okamžitě raketově vyskočila.

Robert Smith se naštval a od 16. března zahájil na twitteru ofenzívu: svým typickým stylem a jako vždy verzálkami dal najevo maximální rozhořčení s tím, že vznesl k agentuře dotaz, jak mohou být tak vysoké poplatky oprávněné. Vděčná média vycítíla příležitost a poslední týden se o celé cause nejen píše, ale dějí se i věci: na popud rozhořčeného frontmana se firma Ticketmaster rozhodla vrátit fanouškům část poplatků.

Souběžně probíhají snahy omezit a zdiskreditovat přeprodejce, kteří nabízejí vstupenky za přemrštěné ceny, což je o to těžší, že různé americké státy mají různé zákony, které se těchto obchodů týkají.

Kapela se snaží zamezit tomu, aby kdokoli prodával vstupenky za vyšší než nominální cenu a aby lístky skupovali spekulanti, což se vykukové snaží obejít tím, že dávají k prodeji celé účty na serverech pro prodej vstupenek (podrobněji se snaží situaci a poměrně složité způsoby a obezličky zmapovat článek webu Vice). Celá situace zatím kvasí. The Cure v mezidobí přidali několik koncertů, aby se dostalo an víc lidí. Jestli ta složitá a nečistá věc dopadne skvěle a nemorální kšeftování se ztratí ze světa, trochu pochybujeme, ale je hezké vidět, že kapelám není jedno, jak se mají peněženky jejich fanoušků.

Comments

comments

Vyhledat