Listopadová edice SLOU DAYS ukáže cestu k chytřejším nákupům a smysluplnému šatníku

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Předvánoční edice SLOU DAYS nabídne spoustu inspirace na měkké a smysluplné dárky i bohatý doprovodný program. V rámci seminářů a besed pomůže návštěvníkům zorientovat se v módním průmyslu i v jejich vlastní šatní skříni a v novém roce nakupovat chytřeji – šetrněji ke své peněžence i ke svému okolí. SLOU DAYS se uskuteční v Hauch Gallery 23. a 24. listopadu.

SLOU DAYS již tradičně nabídne nákupy v Shopping zóně a doprovodný program v Ragwear Info zóně. Shopping zóna představí atraktivní prezentace módních značek, které aspirují na lepší procesy a produkty šetrnější k životnímu prostředí s každou novou kolekcí. Vyrábí jak z tradičních tak inovativních materiálů, oživují ve svých kolekcích řemeslo nebo využívají nejnovějších technologií. Návštěvníci se mohou těšit také na organickou kosmetiku.

Doprovodný program je koncipován kolem otázky nakupování a jak investovat do oblečení. Sobotní ráno otevře Kamila Vodochodská seminářem Efektivní šatník, kde se účastnice naučí definovat svůj styl a vystavět šatník tak, aby už nikdy nezažily pocit „skříň narvaná a já nemám co na sebe“. Odpoledne koučka osobního stylu Jana Mei poradí, jak poznat kvalitní oblečení, ať už nakoupené v second-handu, v řetězci nebo při revizi vlastního šatníku. Celý program zakončí stylistka Helena Tomanová workshopem Akční styling, kde za pomoci nůžek a představivosti z nenošených kusů vznikne padnoucí outfit.

„V sobotu máme pro dámy opravdu ucelený koncept, který jim pomůže na jedné straně ušetřit peníze a na druhé straně žít spokojenější život. Je dokonce vědecky dokázané, že pokud máme doma více prostoru, tedy méně věcí, jsme v životě jaksi spokojenější. Na téma psychologie nakupování se chystám já osobně. Kromě toho povedu dva bloky už v pátek, který je věnován spíše poloodborné veřejnosti a všem, které zajímají informace ze zákulisí a nedávné historie módního průmyslu. Podobná témata učím na vysokých školách v Paříži a těším se na české studenty a publikum. Výjimkou je večerní beseda s protagonisty seriálu Zlatá mládež o jejich zkušenosti z obuvní továrny v Indii.“

Vstupné na oba dny přehlídky Shopping zóny včetně vzdělávacího a tvůrčího programu Info zóny činí 150 CZK. Akce bude veřejnosti  přístupná v pátek od 11.00 a v sobotu od 10.00 hodin a zavře ve 20.00 hodin.

Comments

comments

Vyhledat