Rodina prodejen NILA má svůj nejmladší, zato největší přírůstek

Image by Denis Poltoradnev from Pixabay

NILA otevřela novou prodejnu v pražském Karlíně, a vyznavačům zodpovědného životního stylu se tak otevřel velkorysý prostor pro nákupy udržitelné módy, bytových i oděvních doplňků a biokosmetiky. Multibrandový NILAstore Karlín se nachází v prostoru bývalé truhlárny v ulici Šaldova 5, který je součástí objektu Malý Karlín.

Rozšíření rodinné firmy NILA o čtvrtou pobočku, tedy na celkových 550 m² prodejní plochy, ji mezinárodně uvádí do společnosti největších nezávislých koncept storů. Všechny prodejny spojuje zejména pečlivý výběr etických značek z celého světa a také designérský koncept jejich interiéru, na němž se autorsky podílel Atelier FAR. V objektu Malého Karlína se také otevřela prostorově skromnější NILAdaily, jejíž sortiment se soustředí na k přírodě šetrné produkty pro domácnost či biokosmetiku.

Jedním z motivů, proč Eva a Pavel Urbanovi zvolili pro rozšíření svého podnikání právě Karlín, byla jeho lokální komunita. Spatřují v ní nejen obchodní potenciál, ale také možnost přispět k jejímu dalšímu rozvoji a posílení. Vycházeli přitom ze své pozitivní zkušenosti z Korunní ulice na Vinohradech, kde postupně vznikly tři samostatné, ale zároveň velmi provázané prodejny NILAstore, NILAkids a NILAdaily.

Rádi bychom v horizontu několika let otevřeli NILAstore i na druhé straně řeky, a zajistili tak dostupnost nabídky celé šíři našich pražských zákazníků. Myslíme si, že si lidé zaslouží osobní nákupní zážitek a v čase sílícího trendu online nakupování chceme jít jinou, tradiční cestou. Neradi zatěžujeme Prahu dopravou zboží, kdy balíky najedou desítky kilometrů k cílovému zákazníkovi. Jsme rádi, když lidé nasednou na tramvaj a přijedou si koupit to, co jim opravdu sedí. V e-shopu proto nabízíme i osobní donášku s možností vyzkoušení, kdy kurýr jezdí po Praze tramvají. Komentuje směřování rodinné firmy NILA její zakladatelka Eva Urbanová.

Ačkoliv se Karlín od pražských Vinohrad nachází geograficky blízko, z hlediska dopravní dostupnosti tomu tak není. Prostory nově zrekonstruovaného Malého Karlína jsou navíc příznačnou volbou, neboť přispění svými službami lokální komunitě NILA sdílí i se svými sousedy, kterými jsou v rámci tohoto objektu neziskové Centrum Sámovka, eventový prostor Truhlárna a Centrum vědomé stopy pohybu.

Aktuálně NILAstore Karlín nabízí přes 100 značek, jejichž portfolio se chystá rozšířit také o lokální tvůrce. Zastoupení značek ve všech prodejnách NILA je velmi vyvážené, přičemž dostupnost konkrétního zboží v jednotlivých kamenných prodejnách si mohou zákazníci ověřit na e-shopu: www.nila.cz. Právě v karlínské pobočce mohou zákazníci najít úplné novinky, nyní jsou jimi například parfémy od Fiele Fragrances či nádobí a dekorativní doplňky od Ollson & Jensen.

Comments

comments

Vyhledat