Rodinná výzva nabídne sport i fyzioporadnu zdarma

11. září se Centrální park Prahy 11 opět promění v rozmanité hřiště plné aktivit. Stanoviště se soutěžními úkoly pro děti i dospělé, stánek s odbornou FYZIOporadnou a další doprovodný program – to vše nabídne zdarma jednodenní akce Rodinná výzva. Pro účast ve hře o ceny je nutná on-line registrace předem.

Rodinnou výzvu pořádá v rámci Dnů Prahy 11 zdravotnické zařízení FYZIOklinika se svými partnery a sportovními kluby Jižního Města. Obvykle se koná dvakrát do roka a loni se jí zúčastnilo 771 soutěžících v 249 týmech, termíny v červnu 2020 a 2021 byly kvůli covidu-19 zrušeny. Podobný zájem organizátoři čekají i u chystaného 11. ročníku Rodinné výzvy. „Úkoly jsou vymyšleny tak, aby prověřily pohybovou zdatnost dětí od tří let, ale i jejich rodičů, prarodičů nebo starších sourozenců. Každé stanoviště se umí přizpůsobit všem věkovým kategoriím a plnění úkolů je tak zábavou pro celou rodinu. Účast není nijak časově omezena, někomu akce zabere dvě hodiny, jiný může soutěžit déle. Podle aktuálních vládních opatření bude k účasti potřeba prokázat bezinfekčnost, a to průkazem o očkování proti covidu-19 anebo negativním testem. Lidem, kteří budou antigenní test pro vstup potřebovat a nebudou mít nárok na test placený státem, tento test provede na své náklady sama FYZIOklinika v jejím zdravotnickém stanu přímo v parku,“ uvedl Zdeněk Bílek, ředitel FYZIOkliniky.

Ani letos by neměly na akci chybět disciplíny jako jízda na koloběžkách, dovednosti s fotbalovým nebo basketbalovým míčem, lukostřelba, bojové umění, tanec, úkoly pro rozvoj jemné motoriky a mnoho dalšího. „Každé stanoviště je jiné a pro účast v soutěži není nutné absolvovat je všechny. Ve vybraných úkolech pak za tým soutěží vždy jeden dospělý a jedno dítě. Na startu dostane rodina ke jménu přidělené pořadové číslo, kterým se bude na stanovištích prokazovat. Díky vlastní mobilní aplikaci, do které se zapisují body získané na stanovištích, je možné sledovat průběžné i finální pořadí všech zúčastněných. Na stanovištích se netvoří žádné zásadní fronty a vyhlášení vítězů s předáním cen proběhne okamžitě po ukončení akce v 17 hodin,“ popsal Zdeněk Bílek.

Rodinná výzva odstartuje v sobotu 11. září v 10 hodin dopoledne uprostřed Centrálního parku v Praze 11. Začátek plnění úkolů však už záleží na každé rodině zvlášť. Kromě soutěže o hodnotné ceny je na programu také řada nesoutěžních aktivit, jako například fitness pro maminky s kočárky, tzv. Strollering. „Kdo nechce soutěžit, nemusí. Mnoho zábavných stanovišť se chystá i mimo soutěž pro všechny návštěvníky akce, děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, dospělí třeba využijí stan s fyzioterapeutickou poradnou zdarma. K dispozici bude také stánek se zmrzlinou, včetně stánku s teplými jídly a nápoji,“ doplnil Zdeněk Bílek.

HARMONOGRAM AKCE:

Začátek: 10:00
Poslední startující týmy: 15:00
Ukončení soutěže: 16:45
Vyhlášení výsledků: 17:00

 

Comments

comments

Vyhledat