ROLE vydávají své druhé album

Foto Kamila Stehlik
Foto Kamila Stehlik

ROLE vydávají své druhé album; osm let od jejich debutu nominovaného na cenu Apollo, který po čase znovu ukázal, že české texty mají místo i ve světě alternativní kytarové hudby.

Nová deska POHLEDY svým názvem směřuje především k záplavě názorů a dojmů, ale také mezilidským vztahům. Pokračuje tak dosavadní linie víceznačných odkazů, které se objevují v textech, v názvu prvotiny RÁNA anebo i v samotném názvu kapely.

ROLE zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál. Produkce desky je v určitém smyslu minimalistická; stejně jako složení kapely – dvě kytary a bicí. Maximální pozornost se tak mohla věnovat detailům a aranžím. Nahrávání a produkce alba tak trvaly dohromady téměř tři roky.  Několik náběrů přitom kapela vyhodila úplně. Nakonec se kromě bicích nahrávalo všude možně jen ne ve studiu. Málokdo by asi hádal, že většina stop byla vesměs nahraná na jeden mikrofon v různých chalupách, zkušebnách a pokojích.

Album obsahuje 8 písní, které tématizují v první řadě vztahy k sobě samým, ale i úzkosti a hledání místa ve světě. Zároveň však nechybí lehkost ani civilnost, které jsou pro ROLE typické.

Křtít se bude na koncertech v Brně 8. května a v Praze 9. května a jako support dorazí slovenští Bad Karma Boy.

ROLE

linktree

youtube

instagram

facebook

Comments

comments

Vyhledat