s.Oliver podporuje Afriku

foto s.Oliver
foto s.Oliver

Německá módní značka s.Oliver je už od roku 2009 partnerem iniciativy Cotton made in Africa, to znamená, že v textilní výrobě využívá certifikovanou bavlnu a za každý kus označený malým produktovým štítkem platí licenční poplatek. Výnosy se pak používají na školení v Africe o moderním a udržitelném  pěstování bavlny.

foto s.Oliver

Pozitivní dopady iniciativy Cotton made in Africa (CmiA)

  • Podpora svépomoci více než milionu drobných zemědělců v subsaharské Africe
  • Ochrana životního prostředí
  • Zemědělci a jejich rodiny se učí o nových účinnějších zemědělských metodách
  • Zákaz genetického inženýrství a umělého zavlažování
  • Na jedno tričko se ušetří cca 500 litrů vody
  • Na jeden kilogram bavlny se emituje až o 40 % méně skleníkových plynů.
  • Podpora lokálních projektů (vzdělávání, budování studní, lékařská péče atd.)

foto s.Oliver

Zboží zakoupíte jak v kamenných prodejnách, tak i na e-shopu .

foto s.Oliver

O společnosti s.Oliver
Německá skupina s.Oliver, založená Berndem Freierem v roce 1969, se během několika málo desetiletí stala přední oděvní společností v Evropě. V současnosti zaměstnává
6 400 zaměstnanců ve 42 zemích světa. Vedle produktových řad s.Oliver BLACK LABEL, s.Oliver Active, Q/S designed by a TRIANGLE tvoří portfolio s.Oliver také brandy Comma, Comma CI a Liebeskind Berlin. Centrála mezinárodní společnosti s.Oliver Bernd Freier GmbH & Co. KG sídlí v Rottendorfu.

V České republice najdete prodejny s.Oliver v Praze, a to v Centru Černý Most, Obchodním Centru Letňany, Metropoli Zličín. Dále pak v Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích, Brně, Hradci Králové, v Plzni a v Teplicích. Online můžete produkty objednávat na e-shopu soliver.cz. 

K letošnímu padesátiletému výročí uvede na podzim s.Oliver speciální kolekci Madras, která se navrací k počátkům, kdy Bernd Freier uspěl na módním poli s kostkovanými košilemi. Za tento tehdy odvážný počin byl módními znalci odměněn a mohl značku dál rozvíjet. V obchodech bude kolekce Madras k dostání koncem září 2019.

foto s.Oliver

Comments

comments

Vyhledat