Sam Lee přiváží písně britských kočovníků, doprovodí ho kytarista a producent Bernard Butler (ex-Suede)

Sam Lee, photographed in Wick woods, Hackney; Sept 2019
Sam Lee, photographed in Wick woods, Hackney; Sept 2019

Po fantastických vystoupeních na Folkových prázdninách v Náměšti či Colours of Ostrava vystoupí Sam Lee už 11.10. poprvé v Praze, a to se svou doprovodnou kapelou a speciálním hostem, producentem aktuální desky Old Wow Bernardem Butlerem, bývalým kytaristou Suede. Přijďte 11. října do Kasáren Karlín.

 

Sam Lee má na britské hudební scéně jedinečné postavení. Je uznávaným a mnohokrát oceněným zpěvákem a sběratelem lidových písní, především britských kočovníků, ekologickým aktivistou, přednáší o lidové hudbě na londýnské Royal College of Music a coby zakladatel a ředitel The Nest Collective, je také promotérem, propagátorem a hybatelem britské folkové a world music scény.

 

„Přestože je Bernard Butler opět hvězdou na vzestupu a díky svým spolupracím se pohybuje v nejvyšších patrech hudební scény, je také výjimečným hudebním spolupracovníkem. Bude radost si s ním letos v říjnu zahrát na našem pražském koncertě a nabídnout něco, co jinak uslyší jen málo posluchačů,“ říká Sam Lee.

 

Svými úpravami vdechuje starým lidovkám nový život a zprostředkovává jejich pozapomenutou krásu novým posluchačům. Jeho první album „Ground Of Its Own“ z roku 2012 bylo nominováno na Mercury Music Prize. Skladba ‚Lovely Molly‘ z druhého alba získala hlavní cenu BBC Radio 2 Folk Award za nejlepší tradiční skladbu.V roce 2016 byl Sam jmenován umělcem roku v Songlines Magazine Awards a ve stejném roce napsal a nazpíval hlavní píseň pro hollywoodský film Guye Ritchieho Král Artuš: Legenda o meči.

 

Na albu “Old Wow”, které vyšlo v předvečer pandemie, použil poprvé elektrickou kytaru, na kterou hraje producent nahrávky Bernard Butler ze slavných Suede, mimo jiné stojí také za albem herečky a zpěvačky Jessie Buckley. Speciálními hosty desky jsou Elizabeth Fraser (Cocteau Twins, Massive Attack) a Cosmo Sheldrake & Caoimhin O’Raghallaigh (The Gloaming).

 

Vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut.net.

 

Comments

comments

Vyhledat