Šampuk: Lush vyrábí tento kultovní produkt již 35 let

Šampuk - trend, který začal před více než 35 lety
Šampuk - trend, který začal před více než 35 lety

Oslavte tento zázračný vynález s námi!

V roce 1987 vynalezla spoluzakladatelka společnosti Lush Mo Constantine spolu s kosmetickým vědcem Stanem Krysztalem výrobek, který se stal nedílnou součástí dnešního hnutí za udržitelnost: první tuhý šampon, patentovaný v roce 1988. Letos slaví ikonický produkt 35. výročí!

Jeden šampuk Vám vydrží stejně jako tři 250ml lahvičky šamponu. Celosvětově společnost Lush prodejem 57,6 milionu šampuků ušetřila 167,5 milionu plastových lahví. To odpovídá 4 275 tunám zbytečného plastu!

Nahatá kosmetika je ve společnosti Lush od jejího založení v roce 1995 a tehdy i nyní se společnost věnuje vývoji inovativních produktů v bezobalovém provedení – v současné době je 65% Lush produktů nahatých. Pro výrobky, které nelze prodávat bez obalu, zavedla společnost Lush recyklační program, který napomahá k následnému třídění a recyklaci plastových obalů.

Povědomí o změně klimatu neustále roste. Stále více lidí se obejde bez obalů a místo toho sáhne po bezobalových kosmetických produktech. V současné době jsou tuhé šampony oslavovány jako velký trend udržitelnosti. Avšak fakt, který nezná mnoho z nás: Tento ůkouzelný produkt má své počátky již v 80. letech! První tuhý šampon- vynalezli v roce 1987 Mo Constantine (spoluzakladatelka společnosti Lush) a Stan Krysztal (kosmetický vědec).

Tenhle na pohled nenápadný šampuk byl však ve skutečnosti dílem šťastné náhody. Vše začalo, když Stan ukázal Mo nový typ mýdla, na kterém pracoval. Dal mu pracovní název „červí mýdlo“, protože jeho základem byla hmota z nudliček ze syntetického detergentu, které připomínaly malé červíky. Napadlo ho ručně lisovat tuto hmotu do tvaru. Mo se k tomuto experimentu přidala, ale navrhla, aby místo syntetických nudliček použili nudličky ze surfaktantu.

Po této úpravě vypadaly malé vylisované „puky“ dokonale. Bohužel se ale během testování zjistilo, že vzniklá pěna konzistencí neodpovídá mydlinkám. Následovalo zklamání a dlouhé přemýšlení, co dál. V tu chvíli do toho ale vstoupil Mark a došlo mu, že to, co stvořili, vůbec není mýdlo. Ve skutečnosti nevědomky vynalezli úplně nový produkt – tuhý šampon. A přesně takhle funguje múza inovace. Ráda vás nechá myslet si, že míříte určitým směrem, a pak přehodí výhybku.

Každý „puk“ vytvořil perfektní základ pro účinný šampon, do kterého stačilo přidat několik dalších skvělých ingrediencí podle potřeby a zamýšleného efektu. Jakmile si Mo a Stan uvědomili, co drží v rukách, otevřel se jim celý  vět nekonečných možností.

Přehled kolekce šampuků LUSH

Angel Hair
Šampuk
300 Kč/ kus


Andělsky něžný šampuk jako seslaný z nebe (a s nebeskou vůní), pro vlasy, které potřebují to nejjemnější zacházení. Aquafaba, nálev z cizrny, vlasy posiluje a dodává jim lesk. Růžová voda s vilínem viržinským zklidňují vlasovou pokožku, zatímco ylang ylangová silice ji lehce stimuluje a stará se o zdravé hřívy. Sójový lecitin pomáhá vlasům absorbovat vláhu a blahodárné ingredience a andělské lokny jsou na dosah.

Coconut Rice Cake
Šampuk
300 Kč/ kus


Hydratující kokosový šampuk pro vlásky, které zůstaly na suchu. Pokud máte vlasy odbarvené, super husté nebo zkrátka hodně namáhané, dopřejte jim štědrou dávku hydratace díky extra pečující dvojce – kokosovému krému s bio kokosovým mlékem – a sójovému lecitinu, blahodárnému rostlinnému tuku, který pomáhá vlasům vlhkost absorbovat. Umyjte vlásky a opájejte se jejich krásou a pocitem, že jste se vyhnuli zbytečnému plastu.

Jason And The Argan Oil
Šampuk
300 Kč/ kus


Na výpravě za silnějšími, zářivějšími a hebčími vlasy? Zkuste tenhle jemný šampon s arganovým olejem a populární vůní Rose Jam. Po arganovém oleji spolu s glycerínem budou vlasy hebké na dotek a úžasně lesklé. Obnovující růžová silice a absolue nejen že nádherně voní, ale také dostává vlasovou pokožku do rovnováhy. Zvláště vhodný pro světlejší typy vlasů, které pak budou doslova planout leskem a sílou.

Jumping Juniper
Šampuk
300 Kč/ kus


Hodí se skvěle pro vlasy, které potřebují pořádné umytí. Jalovcová silice si poradí s regulací tvorby kožního mazu a očistí vlasovou pokožku. Pro její důkladné umytí a zklidnění jsme přidali také odvary z tišící levandule a antibakteriálního rozmarýnu. Silice z citronů a limet dodávají lesk, protože pomáhají uhlazovat kutikuly vlasů, které pak lépe odrážejí světlo.

Flyway Hair
Šampuk
300 Kč/ kus


Udělejte ze svých vlasů zářný příklad krásy a lesku s tímto šampukem s mořskou solí a práškem ze sukulentu slanomilu pro objem. Zahustěte jemné vlásky mořskou soli, která dodává texturu. Získáváme jí ze solných pánví, které vytvářejí důležitá útočiště pro migrující ptáky, kterým poskytují místo pro odpočinek, získávání potravy a rozmnožování. Citrusová silice očišťuje vlasovou pokožku a postará se vlasům o lesk, zatímco heřmánek kůži zklidňuje a dodává hebkost. K tomu všemu budou vaše lokny vonět, jako kdyby je načechral letní vánek.

Seanik
Šampuk
300 Kč/ kus


Šampuk s mořskou řasou, mořskou solí a citrony dodá vlasům lesk, objem a povznášející letní vůni. Jeho tajemství spočívá v kombinaci gelu z puchratky kadeřavé (bujné červené mořské řasy), na protein bohaté japonské řasy nori a jemné mořské soli, které se postarají o vyživené, hebké a krásné vlásky. Citronová silice vlasy rozjasní a opojné silice z mimózy, jasmínu a květu pomeranče je nádherně provoní.

Soak & Float
Šampuk
300 Kč/ kus


Praktický šampuk pro zklidňující péči o vlasovou pokožku. Silice z jalovce se odedávna používá k ošetření vlasové pokožky trpící lupénkou, lupy či ekzémem. Okvětní plátky růže a měsíčku zklidňují vlasovou pokožku a zarudnutí, a pomáhají ke spokojeným hlavičkám..

Honey I Washed My Hair
Šampuk
300 Kč/ kus


Za touhle božskou karamelovou vůní se budou otáčet nosy. Med je znám svými schopnostmi dodat lesk a měkkost vašim loknám. Třešničkou na dortu jsou povznášející silice z pomeranče a bergamotu, jejichž vůně zažene všechny chmury.

Montalbano
Šampuk
300 Kč/ kus


Citrusový šampon co zajistí parádní lesk. Zelené olivy vlasy posilují, zatímco čisticí rozmarýnová absolue, silice ze sicilských citronů a čerstvá citronová šťáva rozzáří vaše vlasy od kořínků ke konečkům.

New
Šampuk
300 Kč/ kus


Šampuk se skořicí, hřebíčkem a mátou pro stimulaci vlasové pokožky. Silice ze skořice, pimetovníku a hřebíčku spolu s mátou posilují cirkulaci krve a stimulují vlasové folikuly. Nálev z kopřivy a máty pomáhá stimulovat vlasovou pokožku a zlepšovat zdraví vlasů. Rozmarýn zklidňuje vlasovou pokožku a dodává vlasům skvostný lesk.

 

Comments

comments

Vyhledat