Severský filmový podzim dnes nabízí dánská dramata a finský heavy metal

Filmová přehlídka Severského filmového klubu je v plném proudu. Od 16:45 se představí v Lucerně drama Experiment, který je uveden v rámci zaostření na arktickou filmovou tvorbu. V roce 1952 vybrali úředníci dánské vlády 16 grónských dětí do experimentu. Byly odebrány ze svých rodin a umístěny v dětském domově v Nuuku. Jeho ředitelka má za úkol přeměnit je v řádné dánské občany v rámci dlouhodobého úsilí o vyvedení Grónska z jeho stavu chudoby. Jak tento obtížný boj dopadne?

Jednou z nejočekávanějších novinek z Dánské dílny je drama Neonové srdce, které je na programu od 18:45. Snímek uchopuje téma sexuality zdravotně znevýhodněných. V hlavní roli se objeví Victoria Carmen Sonne (Zimní bratři, Dovolená).

Finská metalová komedie Heavy Trip, o cestě kapely ImpaledRektum za slávou, začíná ve 20:45. Hudební skupina zkouší už 12 let, přesto ještě neodehrála ani jeden koncert. Po nečekané tragické události se frontman Turo rozhodne dovést kapelu na jeden z nejbrutálnějších festivalů v Norsku. Tím začíná divoká jízda, na které je čeká vikinské nebe, vykrádání hrobů, ozbrojený konflikt mezi Finskem a Norskem, a v neposlední řadě spousta heavy metalu.

Comments

comments

Vyhledat