Severský filmový podzim: Tipy na víkendové projekce

Ane Dahl Torp and Troy Lundkvist appear in <i>Charter</i> by Amanda Kernell, an official selection of the World Cinema Dramatic Competition at the 2020 Sundance Film Festival. Courtesy of Sundance Institute | photo by Sophia Olsson.

All photos are copyrighted and may be used by press only for the purpose of news or editorial coverage of Sundance Institute programs. Photos must be accompanied by a credit to the photographer and/or 'Courtesy of Sundance Institute.' Unauthorized use, alteration, reproduction or sale of logos and/or photos is strictly prohibited.
Ane Dahl Torp and Troy Lundkvist appear in Charter by Amanda Kernell, an official selection of the World Cinema Dramatic Competition at the 2020 Sundance Film Festival. Courtesy of Sundance Institute | photo by Sophia Olsson. All photos are copyrighted and may be used by press only for the purpose of news or editorial coverage of Sundance Institute programs. Photos must be accompanied by a credit to the photographer and/or 'Courtesy of Sundance Institute.' Unauthorized use, alteration, reproduction or sale of logos and/or photos is strictly prohibited.

Litevský snímek Lidé, které známe. A cenami ověnčený Charter

 

Víkendové dny nabízí rovnou čtyři atraktivní projekce. V 16:00 v Lucerně začíná komediální drama Nicota, které hodně vypovídá o milostných vztazích doby, ve které žijeme. O tvorbě, umělcích a ceně, kterou platí v soukromém životě, o konfliktech mezi opravdovým uměním a komerčním kýčem. Příběh bouřlivého vztahu mezi úspěšnou herečkou a spisovatelem, který se potýká s různými obtížemi.

Jediný festivalový zástupce Litvy, snímek Lidé, které známe, poprvé opouští Vilnius a svou cestu do evropských zemí začíná právě v pražské Lucerně v 18:30. Režisér Tomas Smulkis přináší dechberoucí příběh o různých formách hledání cest ke svobodě. Snímek uvede zástupce Velvyslanectví Litvy v České republice.

Ve 20:45 se diváci mohou těšit na švédské drama Charter, vítězný snímek festivalu Febiofest. Talentovaná režisérka Amanda Kernell získala svou pověst díky ceněnému debutu Sámská krev a Charter představila rovnou na festivalu v Sundance. Snímek o matce, hledající cestu ke svým dětem, vyhrál švédské filmové ceny Zlatohlávek za režii, kameru a herecký výkon Ane Dahl Torp.

Komorní kino Evald ve 20:00 uvede snímek Tady byla Britt-Marie natočený na motivy slavné knihy Frederika Backmana. Britt-Marii je šedesát tři let a její manželství po čtyřiceti letech skončilo, stejně jako její role ženy v domácnosti. Nastupuje do nové a zároveň jediné dostupné práce, která bude docela náročná. Jak si poradí s rolí trenérky mladého fotbalového týmu? To se dozvíte v kině.

 

Comments

comments

Vyhledat