SHARED CITIES: CREATIVE MOMENTUM – pro lepší život v evropských městech

SHARED CITIES: CREATIVE MOMENTUM SI KLADE ZA CÍL ZLEPŠIT KVALITU ŽIVOTA V EVROPSKÝCH MĚSTECH. ZKOUMÁ RŮZNÉ POHLEDY NA SDÍLENÍ A TVORBU MĚST A PŘITOM OBJEVUJE NOVÉ MOŽNOSTI, JAK V NICH ŽÍT. SPOLEČNĚ.

Co o projetu Shared Cities říkají organizátoři?

“Na sdílení ve městech jsme docela zvyklí – trávníků v parcích, sedadel v tramvaji, vzduchu, který dýcháme. Víme, že sdílet auto nebo byt se vyplatí. Namísto toho, abychom kolo museli vlastnit, můžeme si ho půjčit. Sdílení se stalo přirozenou součástí našeho městského života.

Goethe-Institut má 159 center po celém světě – tato města propojujeme sdílením myšlenek, příkladů dobré praxe a nejnovějších poznatků. V evropském projektu Shared Cities: Creative Momentum jsme svedli dohromady jedenáct organizací ze sedmi měst, které spolu tvoří platfomu pro architekturu, umění, urbanismus a sdílenou ekonomiku a tak přispívají k proměně měst střední a východní Evropy na jejich cestě k lepším místům k životu.

V letech 2016 až 2020 se koná na 150 akcí, které přináší inovativní způsoby městského plánování a zapojují do něj místní obyvatelstvo. Architekti a obyvatelé spolu hrají hru, ve které plánují ideální město. V Berlíně umělci spolu s veřejností navrhují nový městský mobiliář. V Katovicích vzniká digitální mapa zobrazující (ne)formální aktéry v kreativních a kulturních odvětvích. V Bratislavě probíhá výzkum o obnově nevyužívaných budov z doby komunismu. Budapešť testuje možnosti, jak neziskovky mohou oživit někdejší průmyslovou zónu…

S pražským projektovým týmem Shared Cities: Creative Momentum se můžete setkat každé úterý ve Foyer². V tomto novém veřejném prostoru v srdci Prahy se s vámi rádi podělíme nejen o know-how z projektu, ale také o jeden z nejkrásnějších výhledů na Pražský hrad.”

O celém projektu brzy přineseme interview!

Comments

comments

Vyhledat