Ester Geislerová o srovnávání se slavnější sestrou. Nový díl Terapie sdílením

Bodyshaming na sociálních sítích neboli šikana a kritika vůči tělesnému vzhledu je tématem druhého dílu audioseriálu Terapie sdílením z dílny Audionautu, divize produkce Bionaut. O aspektech zdravého a přirozeného životního stylu, cvičení, (ne)spokojenosti s vlastním tělem a porovnávání se s ostatními s průvodkyněmi Ester Geislerovou a Josefinou Bakošovou v režii Johany Ožvold promlouvají trenér Radek Laci, publicista a fitness trenér Kamil Fila nebo psycholog Honza Vojtko.

Teaser:

 

Třicetiminutový díl je tentokrát věnován situacím týkající se necitlivého vyjádření k fyzickému vzhledu, Ester s Josefinou v něm otevírají obecně tematiku přijetí sebe sama včetně vnímání svého těla, zmiňují i své osobní zkušenosti s bodyshamingem. „Já jsem třeba pořád srovnávaná se svou slavnější sestrou. Nebo s tím, jak jsem vypadala předtím, před dětmi, po dětech, jak vypadám teď. A jsem pořád pod neustálým tlakem,“ říká Ester Geislerová. Protože s lidským tělem souvisí i fenomén cvičení a posilování, promlouvá tu i fitness trenér a kouč Radek Laci, který se u svých klientů nezaměřuje jen svaly, ale snaží se lidem vymyslet cvičení na míru tělu i duši, stává se často i jejich osobním terapeutem. Laci strávil dětství v kojeneckém ústavu a dětském domově a sám proto nejlépe ví, jak důležité a zároveň těžké může někdy být přijmout sám sebe i svou životní situaci se všemi komplikacemi a nedostatky. Další z hostů, novinář Kamil Fila působící také jako trenér, mluví i o tom, s jakými předsudky ze stran rodiny i některých kolegů se setkával, když coby publicista a intelektuál začal pravidelně posilovat. V průběhu dílu se Ester s Josefinou vydávají i na „terénní průzkum“ do fitness centra Arena Pavly Kladivové, kde vyzpovídají další zajímavé osobnosti aktivně se věnující vlastnímu tělu, jako je například tanečnice burlesky Linda a zjišťují, že není důležité se s ostatními extrémně porovnávat, ale spíše pracovat na té nejlepší verzi sebe sama.

 

V audioseriálu zazní i autentické esemesky, v nichž se se svými zkušenostmi svěří i posluchači Terapie sdílením, sledující a fanoušci. „Terapie sdílením není jen o tom, že lidé, kteří sdílejí svoji esemeskovou komunikaci, mají nějaký problém. Ukazuje to na širší komunikační problematiku prostupující celou společností. I já sama se v nějakých momentech bohužel spatřuji, a proto mi připadá důležité tato témata otevírat, hovořit o tom, nestigmatizovat a odsuzovat. Jednoduše sdílet a tím sdílením to zpracovávat a podstupovat tak jakousi ,selfterapii‘ nebo sebekultivaci,“ říká režisérka Johana Ožvold. První díl audioseriálu Terapie sdílením se týkal Rozchodu a zamilovanosti, závěrečný třetí díl s názvem Vznešený jazyk aneb slovní šmíra se bude týkat formy a proměn jazyka a užití emotikonů ve vztahové komunikaci. Zatímco první dva díly jsou už dostupné, třetí bude mít premiéru 25. ledna a jako host jej doplní jazykovědec Karel Oliva.

 

Kromě seriálu Terapie sdílením, vyprodukoval Audionaut nedávno také true crime audioseriál Pohřešovaná dokumentaristy Petra Hátleho či audiosérii intimních mikrohororů Anatomie strachu režisérů Brit Jensen a Jiřího Slavičínského. Více informací na  http://audionaut.cz/podcasty/terapie-sdilenim/. Terapie sdílením je aktuálně k poslechu v aplikaci Audiotéka.

Comments

comments

Vyhledat