Silvestr v Česku: Hory i lázně hlásí téměř vyprodáno

Stále více Čechů plánuje oslavit příchod nového roku mimo domov. Za silvestrovské pobyty utratí Češi jen na internetových portálech každý rok kolem sedmi milionů korun. Kromě českých hor táhnou i lázeňská města.
Zájem Čechů trávit Silvestr na horách meziročně vzrostl o osm procent. Téměř všechna tuzemská horská střediska ale hlásí plno. Trendem posledních let je trávit Silvestr v lázních. A ty ještě volno mají. I lázeňské hotely se ale rychle zaplňují. Kdo tak chce oslavit příchod nového roku v lázních, měl by si s rezervací hotelu pospíšit. „Místo, kde strávit konec roku, vybírají Češi už od září, poptávka ale vyvrcholí až v polovině prosince. Meziročně stoupá zájem o silvestrovské pobyty v lázních zhruba o 16 procent. Mezi oblíbené destinace patří Lednice, Luhačovice, Mariánské Lázně, Špindlerův Mlýn nebo Poděbrady. V těchto městech už má většina hotelů pokoje obsazené,“ popsal Richard Šipoš z portálu Spa.cz, který se specializuje na prodej lázeňských a relaxačních pobytů.
Češi při oslavách Silvestra s výběrem pobytu příliš neexperimentují, většina lidí se vrací na stejná místa. „Hosté našeho hotelu jsou zvyklí si silvestrovský pobyt rezervovat už s ročním předstihem. Do volného prodeje tedy většinou jde několik pokojů, které nabízíme na sklonku léta, a začátek podzimu bývá obdobím, kdy už je kapacita hotelu plně obsazena,“ potvrdil Josef Michálek, ředitel wellness hotelu Pohoda v Luhačovicích. Naopak volné kapacity ještě hlásí Lázně Libverda, Jánské Lázně nebo Teplice nad Bečvou.  Pobytové portály fungují dobře v období, kdy je větší poptávka po ubytování, v duchu last minute. „Zákazníci tu najdou několik destinací na jednom místě a nemusejí ověřovat volnou kapacitu jednotlivých hotelů. V současné chvíli máme v nabídce stále ještě kolem 90 silvestrovských pobytů,“ doplnil Richard Šipoš.
Devět z deseti Čechů, kteří plánují silvestrovské oslavy strávit mimo domov, neopustí Česko. „Zahraniční silvestrovské pobyty tvoří jen zlomek poptávky. Největší skupinu zákazníků tvoří páry. Nejvíce je zajímá obsah samotného silvestrovského večera. Až na druhém místě je zbytek obsahu pobytového balíčku, tedy procedury a volnočasové aktivity. Ke konci roku Češi neodjíždějí ze svých domovů obvykle jen na silvestrovskou noc, ale na více dní. Průměrná délka silvestrovského pobytu je tři noci. Cena nejlevnějších silvestrovských pobytů se pohybuje kolem tří tisíc korun. Průměrně za ně Češi utratí 5 540 korun za osobu. Součástí většiny balíčků je vedle ubytování i strava, silvestrovský program a wellness procedury,“ vyjmenoval Richard Šipoš.

SPA.CZ, www.spa.cz

Comments

comments

Vyhledat