Aktualizace: Barvy lávky Bořka Šípka. Úpravy provedla Správa Pražského hradu, říká TSK

V Chotkových sadech je lávka, kterou navrhnul Bořek Šípek. Nyní se natírá a nás ty barvy překvapily.

5. prosince jsme oslovili Technickou správu komunikací (TSK) se žádostí o vyjádření k celé věci.

„Okamžitě po Vašem nahlášení provedl technik oddělení správy mostů místní šetření. Podle aktuálního zjištění zde Správa pražského hradu nechala odstranit graffiti a lávku upravit, protože se domnívala, že se jedná o jimi spravovaný objekt.

Technická správa komunikací se dohodla se Správou pražského hradu, že sjednají nápravu a lávka bude upravena do stavu v souladu s autorskými právy,“ vysvětlila nám tisková mluvčí TSK Barbora Lišková.

Žádali jsme o vyjádření také pražský magistrát. „Lávky má na starosti naše organizace – Technická správa komunikací – veškeré otázky tak prosím směřujte na ně. TSK ma k tomu veškeré informace,“ uvedl pouze mluvčí magistrátu Vít Hofman. Situaci dále sledujeme.


Lávka pro pěší byla zbudována díky nadaci Vize 97 a otevřena v červnu 1998. Na webu Vize 97 se uvádí: „Děkovná tabulka na úpatí mostu hlásá, že tuto lávku dal Václav Havel vybudovat převážně ze sponzorských či svých soukromých prostředků.“

„Délka lávky je 25 metrů, šířka mezi zábradlími je 3,7 metrů. Na lávce je umístěno veřejné osvětlení a letní vodovod,“ uvádí web IZ DOPRAVA.

Více podrobností o tomto díle najdete na stránce Vize 97.

Foto Deaf Blind Not

 

 Bořek Šípek (1949 – 2016) byl výtvarník, architekt a designér. Proslavila ho práce se sklem a působil také jako hlavní architekt správy Pražského hradu za prezidenta Václava Havla.

Hrob Bořka Šípka na pražských Olšanských hřbitovech, foto JK

Šípek má právě nyní retrospektivní výstavu v Tančícím domě. Trvá až do března:

 

Comments

comments

Vyhledat