Skauti postaví tábor v Minecraftu

Stavba tábora v Minecraftu, promítání ohně z Youtube a hlavně povídání se skauty z celého světa: skauty čeká (výjimečně) víkend u počítačů a radiostanic.
Na konci tohoto týdne, od 19. do 21. října, se koná největší mezinárodní skautská akce na světě, Jamboree on the Air a Jamboree on the Internet, které se každoročně účastní 1,8 milionu skautů a skautek ze 150 zemí světa. 

Během Jamboree na radiových vlnách a internetu (JOTA/JOTI) mohou účastníci chatovat, povídat si přes skype či TeamSpeak nebo hrát společně Minecraft. Můžou se ale také zapojit do aktivit a her připravených organizátory, které jsou zaměřené například na řešení technických či ekologických problémů, bezpečnost na internetu nebo simulují krizovou situaci a testují, jak si s ní účastníci poradí.

JOTA/JOTI posiluje dovednosti skautů při práci s moderními technologiemi, během akce si procvičují a zdokonalují své jazykové a vyjadřovací schopnosti, rozšiřují technické, geografické i kulturní znalosti a v neposlední řadě nacházejí kamarády s podobnými zájmy z různých koutů světa.
 
Jak probíhalo JOTA/JOTI minulý rok?
„Bavili jsme se o skautských přezdívkách, o tábořištích, představovali jsme město, kde žijeme, a zajímavosti naší republiky. Hodně je zajímal náš postoj k názvu Czechia – říkali jsme, že jsme zvyklí na Czech Republic ale Czechia nám nevadí :).“

„U nás byl populární Minecraft. Ve virtuálním světě jsme si vyhlédli pěkné jezero a pustili se do budování modelu našeho tábořiště. Z kostiček jsme postavili třeba latrínu, stožár a samozřejmě stany. Koho omrzely počítače, zahrál si nějakou deskovku nebo si zazpíval táborové písně. Pro dodání atmosféry jsme na plátno promítli praskající oheň z youtube.“


Sledujte skautská dobrodružství (i) online! | #skaut

>> Facebook | YouTube | Twitter | Instagram | www.skaut.cz

Comments

comments

Vyhledat