Skladování potravin s trochou nostalgie: společnosti Samsung a Tetris představují zábavné úložné boxy Stackers

Společnost Samsung se spojila s The Tetris Company v úsilí za lepší organizaci věcí v chladničkách a společně na trh uvedly limitovanou sérii úložných dóz v ikonických tvarech Tetriminos, aby tak podpořily snahy o menší plýtvání potravinami.

 

Veškerý výnos z prodeje Samsung Stackers poputuje Evropské federaci potravinových bank.

 

Společnost Samsung spojila síly se společností The Tetris Company a uvedly na trh limitovanou kolekci dóz na skladování potravin inspirovanou světoznámou logickou hrou Tetris®. Barevné dózy mají pomoci domácnostem, aby se podstatně snížilo jejich plýtvání potravinami. Sady Tetris budou dostupné přes centralizovanou stránku za cenu 25 euro.

První úložná sada svého druhu bude obsahovat všech sedm ikonických tvarů a barev Tetrimina – azurovou, žlutou, fialovou, zelenou, modrou, červenou a oranžovou. Díky zábavnému barevnému rozlišení tak bude skladování potravin ve chladničce a mrazničce mnohem jednodušší a efektivnější. A navíc celý výnos z prodeje poputuje Evropské federaci potravinových bank. Seznam českých potravinových bank najdete na stránkách České federace potravinových bank.

Problém plýtvání potravinami vyvolává rostoucí obavy, protože hlášená míra individuálního plýtvání se opět zvýšila a vyrovnala se úrovni, která panovala před vypuknutím pandemie. Tři z deseti lidí (30 %) přiznávají, že vyhazují větší objem potravin, než tomu bylo před pandemií (20 %). Je to proto, že nevěnujeme dostatečnou pozornost tomu, kolik máme zásob, nemáme potraviny v chladničce správně srovnané. Pak nedokážeme efektivně využívat zbytků či rozumně dávkovat ingredience během vaření. Lidé rovněž nevyužívají možnosti navařit ve velkém, rozdělit jednotlivé porce jídel do krabiček a následně je zamrazit na později.

Využitím pestrobarevného a nostalgického Tetris designu budou zákazníci schopni skládat jednotlivé krabičky soupravy na sebe úplně stejně, jako v důvěrně známé hře. Ať už to bude nahoru, dolů, doleva či doprava, souprava na uskladnění potravin je ideální volbou k optimalizaci prostoru. Tímto způsobem využijete kapacitu místa v chladničce mnohem efektivněji a vyhnete se vyhazování potravin. Před svátečním obdobím krabičky na potraviny navíc splní úlohu perfektního vánočního dárku pro gurmány, milovníky her i bojovníky za ekologii. Pokud o těchto Vánocích hledáte něco skutečně jedinečného, tato zábavná souprava je ideální volbou. 

Stejně jako veselé dózy na potraviny, tak i ledničky Samsung nabízejí nekonečné možnosti přizpůsobení podle individuálního vkusu a potřeby nejen zevnitř, ale i navenek. Ať už hovoříme o flexibilním interiéru, speciální polici na víno, dovolující maximálně využít prostor ve spotřebiči, nebo technologii SpaceMax, která poskytuje pohodlnější rozložení čerstvých potravin – toto partnerství dokonale naplní svůj hlavní účel. Inovativní funkce hledejte i u série Samsung Bespoke, výjimečné kolekci kombinovaných chladniček a mrazniček, oblíbených pro svou velkou kapacitu, komfortní využití a možnost úpravy dle osobních požadavků. Tato limitovaná edice přichází jako odpověď na celoevropský výzkum společnosti Samsung odhalující poznatek, že až šokujících 46 % potravin nakoupených evropskými domácnostmi končí v odpadkovém koši, což v přepočtu představuje částku cca 100 000 korun ročně. Na otázku, jak by se dalo zabránit plýtvání potravinami, víc než polovina Evropanů (54 %) přiznala, že by museli zlepšit systém organizace jídel a surovin a dvě třetiny (64 %) se domnívají, že by jejich jídlo vydrželo déle, pokud by jej správně skladovali.

 „Naším posláním je vyvíjet produkty a řešení, která spotřebitelům pomáhají lépe organizovat jejich život, včetně snižování plýtvání potravinami. Proto jsme se spojili se společností The Tetris Company a uvedli na trh jedinečné úložné řešení Samsung Stackers, umožňující zábavný způsob skladování potravin. Skládací boxy nejenže skvěle vypadají a perfektně zapadnou do chladniček, ale rovněž poskytují zákazníkům efektivnější způsob optimalizace dostupného úložného prostoru a zároveň podporují boj Evropské federace potravinových bank s plýtváním potravinami,“ říká Tim Beere, vedoucí oddělení chladicích zařízení společnosti Samsung.

„Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Samsung při vytváření úložných boxů Samsung Stackers a nabídnout zábavná řešení při organizaci místa v chladničkách s nádechem nostalgické hry Tetris,“ říká Maya Rogers, prezidentka a generální ředitelka společnosti Tetris, a dodává: „Je skvělé vidět, jak Samsung Stackers přivádějí k životu naši milovanou logickou hru, a už se nemůžeme dočkat, až naši zákazníci promění své chladničky a mrazničky na skutečné Tetris puzzle. Zároveň máme radost, že veškeré zisky poputují do Evropské federace potravinových bank. Je to skvělá příležitost pomoct při řešení problému s plýtváním potravinami více způsoby.“

Nové boxy na skladování potravin Samsung Stackers budou dostupné v následujících evropských zemích: Rumunsku, Srbsku, Chorvatsku, Slovinsku, Španělsku, České republice, Slovensku, Itálii, Maďarsku, Řecku, Francii a Spojeném království.

Zákazníci, kteří se o zábavné a efektivní kolekci dóz na potraviny Samsung Stackers chtějí dozvědět více, můžou navštívit stránku samsung.com/tetris. Ti, kdo by si rádi boxy na potraviny zakoupili, tak mohou učinit za cenu přibližně 640 korun, přičemž celkový výnos z prodeje podpoří Evropskou federaci potravinových bank – neziskovou organizaci reprezentující síť 335 potravinových bank v celé Evropě, které se zavázaly, že budou předcházet plýtvání potravinami, a snižovat tak potravinovou nejistotu. V České republice Samsung spolupracuje s Českou federací potravinových bank.

Evropská federace potravinových bank byla v posledních letech svědkem výrazného nárůstu poptávky po potravinách, přičemž se očekává, že ten bude nadále meziročně stoupat. Jen v roce 2020 pomohla síť charitativních organizací, přijímajících potraviny od členů Evropské federace potravinových bank, celkem 12,8 milionům lidí v nouzi, což v porovnání s úrovní před pandemií v roce 2019 představuje růst o 34,7 %. Výsledkem je, že evropští členové získali, vybrali a přerozdělili 860 000 tun potravin, z nichž by se většina jinak vyhodila, což od roku 2019 představuje meziroční nárůst o 12 %, k podpoře charitativních organizací pomáhajících těm, kteří to nejvíce potřebují.

O Evropské federaci potravinových bank

Evropská federace potravinových bank (FEBA) je nezisková organizace se sídlem v Bruselu založená v roce 1986, která spolupracuje se sítí členů z 29 evropských zemí. FEBA sdružuje víc než 300 potravinových bank, jež si všechny vzaly za cíl zabránit plýtvání jídlem a zmírnit rozdíly ve stravování mezi jednotlivými společenskými vrstvami. Denní aktivity těchto bank sestávají ze shromažďování, inventarizace a přerozdělování jídla mezi charity, které jej posléze předají nejpotřebnějším. V roce 2020 se federaci tímto způsobem podařilo předat 860 000 tun jídla a pomoci tak víc než 12,8 milionům lidí prostřednictvím 48 126 charitativních organizací a 37 016 spolupracovníků (z 85 % dobrovolníků). Pro víc informací o Evropské federaci potravinových bank navštivte stránky https://www.eurofoodbank.org/.

 

Comments

comments

Vyhledat