Škola improvizace pro jednotlivce, firmy i pro rodiče s dětmi

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Škola improvizace (vznik 2013) je projekt určený pro všechny, kteří se chtějí naučit pohotově vyjadřovat a ve správnou chvíli vhodně zareagovat. Lektoři s bohatými profesními zkušenostmi učí své žáky, jak s elegancí přesvědčit protistranu o pravdivosti svého tvrzení a jak mít kontrolu nad dialogem. Otcem Školy improvizace je Ondřej Nečas, který stál u zrodu celého projektu. První semestr absolvovalo 12 studentů, v současné době navštěvuje každý semestr přes sto lidí. Nyní se škola soustředí na firemní improvizaci a přináší krátkodobý program Přemluv šéfa, který má za cíl zlepšit atmosféru v rámci týmu a vytvořit prostředí bez předsudků a bez strachu z chyb.

Přemluv šéfa

S cílem zlidštit korporátní kulturu a dostat trošku punku do velkých firem startují lektoři ze Školy improvizace kampaň Přemluv šéfa. Jedná se o krátkodobý program pro firemní týmy založený na technice Get out of the box, tedy opuštění zavedeného stylu přemýšlení. Zaměstnanci se pomocí praktických a hravých cvičení z aplikované improvizace znovu nastartují a přinesou nový impuls do týmu v oblastech komunikace, kreativity a týmové spolupráce. Dále si v otevřeném, empatickém a podporujícím prostředí uvědomí, že je důležité si vzájemně pomáhat a nesoutěžit mezi sebou.

“Přemluv šéfa vzniklo na základě poptávky našich klientů ze Školy improvizace, kteří nás přemlouvali k tomu, abychom uvolněnou motivující atmosféru z našich workshopů přenesli k nim do firmy a do jejich vzdělávání. Proto jsme připravili nabytou dvouhodinovku, která přináší nejen svěží vítr do týmu, ale i základní principy improvizace, které jim pomůžou v každodenním životě,“ vysvětluje lektor a otec Školy improvizace Ondřej Nečas.

Škola Improvizace pro každého

Tým deseti lektorů (pět mužů a pět žen), který je složený z herců, tanečníků, psychoterapeutů, psychoanalytiků nebo pedagogů, dokáže zaujmout širokou škálu populace. Mimo semestrální Školy Improvizace pořádají intenzivní Letní školu pro dospělé i děti, která začíná v pondělí ráno a končí  závěrečným sobotním představením. Letní škola probíhá paralelně ve dvou bězích, kdy dospělí i děti ve věku 6-12 let absolvují speciální oddělený program, ale mají šanci se přes den několikrát potkat.

Dalším podprojektem je Impro v parku, kdy každé srpnové pondělí připraví lektoři interaktivní workshop se zaměřením na zábavu, objevení vlastních možností a rozšíření komfortní zóny tak, aby to účastníky bavilo a posunulo je to dál v umění komunikace a improvizace. Vstupné je symbolických 100 Kč za lekci. Portfolio doplňují improvizační workshopy s názvem Žižkovské soboty, tradiční festival pokročilých absolventů Improfest nebo inspirativní příběhy studentů Impro Talks a další.   

Škola improvizace působí na několika místech po Praze, a to Impact Hub Praha (Drtinova 10),  Scholastika (Římská 103), PROSTOR 8 na Vinohradech, Tiskárna na vzduchu nebo Náměstí Barikád – Žižkov.

Comments

comments

Vyhledat