Nový cyklus SmetanaQ talks začne na MBPFW

SmetanaQ Talks
SmetanaQ Talks

Dlouhodobý koncept diskusí a přednášek pod názvem SmetanaQ Talks odstartuje v podobě minikonference oficiálního doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Week. V rozmezí od 9. do 10. září vlastní diskusi o udržitelné módě zaštítí například Iva Burkertová z Odivi.

 

Udržitelnost

Program se po dobu dvou podvečerů bude v rámci udržitelnosti věnovat také inovativním materiálům a technologiím v podání Elišky Knotkové z matériÓ Prague a Marie Niny Václavkové z Offcuts.  Dotkne se jí však i téma Digitální módy Žil Julie Vostálové a Heleny Todd, v níž je spatřován úsporný trend přesahující do výroby a fotorealistické prezentace oděvu.

 

Identity

S nejnovějšími trendy v oboru souvisí téma identity. Na módě bez ohledu na gender je v Česku postavená tvorba designérky obuvi Karin Onderkové pod značkou Shoedaism či návrhářky Dominiky Kozákové, jejichž diskusi doplní účast hosta Miss Petty Pisces. Přednáška stylistky Kamily Vodochodské se zase zaměří na nátlak trhu při hledání a vyjadřování osobního stylu či módní identity a jeho dopad na lidskou psychiku i životní prostředí.

 

Business

Na maloobchodní prodej designérské tvorby v lokálním kontextu bude zaměřená panelová diskuse za účasti návrhářky Kláry Nademlýnské a Jakuba Berdych Karpelise s Josefem Tomšejem ze studia Qubus. Rozhovor respektované odbornice a moderátorky programu Veroniky RuppertAntonínem SoukupemLAFORMELA návštěvníkům programu zase poodhalí zákulisí spolupráce se zahraničními obchodníky, z showroomů a přehlídek na týdnech módy v Miláně, Paříži či Budapešti. Svými tipy na to, jak využít

nejmodernější nástroje, trendy a technologie s minimálními rozpočty v pětačtyřicetiminutovém bloku, namotivuje specialista online marketingu Daniel Klíma. Přímo z přehlídkových mol budou až do soboty 12. září k zakoupení see-now-buy-now kolekce návrhářských značek ze SmetanaQ Showroomu  mezi které patří ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut. Pop-up tvůrci ve středu doplní Koktejlem s designéry.

Jací jsou čeští designéři obchodníci? Je catwalk přežitek? Je udržitelnost stále tématem číslo jedna? Na tyto i další tyto otázky se tito přední čeští designéři, odborníci, prodejci a teoretici budou snažit odpovědět.

 

SmetanaQ je dům na Smetanově nábřeží v centru Prahy, kde se setkávají lidé, jež spojuje zájem o kulturu, umění a design. Součástí konceptu budovy jsou prostory výstavní galerie zasvěcené umění a designu, které disponují třemi citlivě zrekonstruovanými sály s výhledem na panoráma Pražského hradu a Petřín. V prvním patře se nachází prostor pro začínající umělce a designéry v podobě sdílených ateliérů a prodejního prostoru SmetanaQ Showroom. Zde se mohou návštěvníci setkat s návrháři a designéry na jednom místě, přímo tam, kde jejich práce vzniká. Srdce domu tvoří rodinný podnik SmetanaQ Café a Bistro. Společně s ním se v přízemí budovy nachází koncept store zaměřený na prodej současného českého designu a módy i produktů pod jeho vlastní značkou Deelive.Program:

SmetanaQ Talks: Fashion

Minikonference na téma překračování hranic v módě

9.–10. 9. 2020, od 16:00 hodin

SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 334/4, Praha 1

 

Středa, 9. 9. 2020

16,00 Panelová diskuse: Retail: Disciplína, kde zákulisí hraje hlavní roli

Přednášející: Klára Nademlýnská, Jakub Berdych Karpelis​​ (Qubus design), Lucie Totterová (Deelive)

Moderátor: Veronika Ruppert

 

17,15 Rozhovor: Inovativní materiály, technologie a udržitelnost v módním průmyslu

Přednášející: Eliška Knotková (matériO Prague), Maria Nina Václavková (Offcuts)

Moderátor: Veronika Ruppert

 

18,30 Přednáška, diskuse: Jak vydělat peníze v roce 2020

Přednášející: Daniel Klíma

 

19,45 Moderovaná diskuse: Digitální móda: možnosti a alternativní formáty prezentace oděvu

Přednášející: Žil Julie Vostálová, Helena Todd (TransformerJacket)

Moderátor: Veronika Ruppert

 

13,00 – 21,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

21,00 Koktejl s designéry

 

Čtvrtek, 10. 9. 2020

16,00 Odivi Talk

Přednášející: Iva Burkertová (ODIVI), Ester Marietta Sidibé (ODIVI), Zuzana Dutková (Platforma udržateľnosti), Barbora Vilišová (Second hand 1981)

Moderátor: Olga Egler

 

17,15 Přednáška: Udržitelnost jako buzzword. Styl jako buzzword. Módní osobnost jako otazník často visící nad aktuálním sebevyjádřením?

Přednášející: Kamila Vodochodská

 

17,30 Rozhovor: Zahraniční showroomy

Přednášející: Antonín Soukup (LAFORMELA)

Moderátor: Veronika Ruppert

 

19,45 Moderovaná diskuse: Identity

Přednášející: Dominika Kozáková, Karin Onderková (Shoedaism), Miss Petty Pisces

Moderátor: Veronika Ruppert

 

21,00 Bublinky a Qubus design Pop-Up room v Deelive design store

Prezentace kolekcí nominovaných na CGD a EDIDA, limitované jednokusové autorské práce

 

13,00 – 21,00 Pop-up kolekcí z přehlídek návrhářů prezentujících na Mercedes-Benz Prague Fashion Week: ODIVI, HANA FRISONSOVA, Daniela Peskova, Dominika Kozáková, Naut

 

Vstup je zdarma na základě předchozí rezervace přes Goout.cz

Comments

comments

Vyhledat