Sochy v ulicích podpoří Linku bezpečí

Michal Gabriel, Hráči, umístěno v Praze, Bastion, foto pořadatel akce
Michal Gabriel, Hráči, umístěno v Praze, Bastion, foto pořadatel akce

 

Blíží se léto a s ním i čtvrtý ročník mezinárodního sochařského festivalu Sculpture Line, jehož charitativním partnerem se letos stala Linka bezpečí. Festival představí téměř padesát instalací renomovaných autorů, a to nejen v ulicích Prahy, ale i v dalších městech.

Ve čtvrtek, 14. června vypukne v Galerii Mánes, v rámci sochařského festivalu, program určený pro děti základních škol, jehož organizátorem bude Linka bezpečí společně s nakladatelstvím Euromedia. Ústředním tématem bude láska a vztahy, které děti během léta na Lince bezpečí nejčastěji řeší.

„O prázdninách se na Lince bezpečí pravidelně zvyšuje počet hovorů, které se týkají sexuálního vyzrávání, vztahů mezi vrstevníky a v rámci rodiny. Ze statistik Linky bezpečí vyplývá, že více než 53% dětí se na nás obrací právě se vztahovými problémy. Období dospívání je pro děti náročným obdobím, které přináší mnoho tělesných i duševních změn. Je důležité pomáhat dětem tyto změny přijímat bez předsudků a otevřeně“, uvedl Peter Porubský, vedoucí Linky bezpečí.

 

Celým dnem bude provázet Petr Šmíd, herec Národního divadla, a děti se mohou těšit na výstavní sochařskou expozici a na vystoupení kapely Highvibes, která si pro ně připravila nový videoklip věnovaný Lince bezpečí a výchovně motivační koncert „Na vlnách přátelství“.

Linka bezpečí na akci představí i velkoformátové komiksy, které znázorňují témata jako například seznamování a jak dát svou lásku najevo, jak se mít rád takový, jaký jsem…, které dětem pomůžou zorientovat se v situacích, které je trápí.

O lásce nejen ke knihám bude pojednávat beseda s autorem knihy Muffin a čaj, Theo Addairem a knižní fluencerkou Lucií Zelinovou, blogerem Jakubem Pavlovským a dalšími. Představena bude knižní novinka vydavatelství YOLI „TOHLE NENÍ JEN KNIHA O SEXU“, která teenagery zábavným způsobem provází od seznámení přes první polibek po zdravý sexuální život.  

Večerní program bude věnovaný jako poděkování partnerům, dárcům a všem podporovatelům Linky bezpečí. Za přispění vydavatelství Euromedia Group a.s. se uskuteční dražba unikátní, v kůži ručně vázané knihy „Dokonalý Michelangelo“ ve sběratelské edici ve prospěch Linky bezpečí.

Jsem velmi rád, že můžeme prostřednictvím festivalu poukázat na něco tak důležitého jako je Linka bezpečí. Zaujal mě velký zájem ze strany dětí o tuto službu, ovšem kapacita Linky bezpečí nestačí na uspokojení všech dětských dotazů, denně se nedovolá až 1000 dětí“, uvedl Ondřej Škarka, ředitel festivalu Sculpture line.

„Díky prostředkům získaných touto cestou budeme moci poskytnout pomoc s řešením problémů a starostí více dětem, které nám na Linku bezpečí denně nepřetržitě volají“ uvedla Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

 

O Lince bezpečí

Linka bezpečí poskytuje bezplatné poradenství dětem a mladým lidem v obtížných životních situacích i při řešení každodenních problémů. Denně nás kontaktuje kolem 500 dětí. Současně provozujeme Rodičovskou linku určenou nejen rodičům, ale všem dospělým se starostí o dítě.

Linka bezpečí dlouhodobě realizuje projekt Linka bezpečí ve vaší třídě, který probíhá zážitkovou formou na předem vybrané téma, které si děti samy volí. Jednotlivé bloky tak mohou vycházet z aktuálních potřeb dětí, jako jsou např. vztahy s kamarády, bezpečnost na internetu, či dospívání.

Linka bezpečí také spolupracuje s projektem pro odhalování šikany na školách s názvem „Nenech to být“. Na školách, které jsou do projektu zapojené, je možné využít web a mobilní aplikaci Nenech to být. Přes ní mohou žáci nebo rodiče anonymně upozornit na dítě, kterému je ubližováno. Oznámení se pak dostane přímo ke kompetentní osobě na škole. Pokud je dítě svědkem brutální šikany nebo eskalujících problémů, které nesnesou odkladu, konzultanti Linky bezpečí jsou nápomocni nonstop a zdarma po celý rok na čísle 116 111, e-mailu i chatu. V současné době se do projektu zapojilo přes 800 škol.

 

http://www.linkabezpeci.cz/

 

 

O Euromedia Group, a. s.

Euromedia Group, a.s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub, Odeon, Ikar, Universum, YOLI, Esence, Pragma, Pikola, Listen, Laser a Luxusní knihovna. Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci.

V České republice zahájila EMG svou obchodní činnost na jaře roku 1991. O rok později začala pod názvem Knižní klub úspěšně provozovat čtenářský klub, který během své dvacetileté existence zaujal již více než 1 milion čtenářů.

Nakladatelská značka YOLI se zaměřuje na literaturu v žánrech young adult a new adult, tedy převážně pro mladé dospělé. Nabízí široké spektrum překladů současné tvorby, od dystopií či fantasy až po romance. Prostor zde dostává celá řada světoznámých autorů a autorek.

 

 

Nakladatelská značka LUXUSNÍ KNIHOVNA představuje unikátní projekt, který se v České republice věnuje produkci mimořádných a hodnotných knih. Publikace vydávané v jeho rámci nejsou jedinečné pouze svým obsahem, ale především ručním zpracováním knihvazačských mistrů. Díky limitovaným edicím znamenají skutečnou perlu pro sběratele i investory a jdou doslova proti proudu času, neboť s přibývajícími léty jejich cena neklesá, ale naopak stoupá! Tato vlastnost z nich činí výjimečně hodnotný dárek pro ty, na nichž vám skutečně záleží, ať už jde o rodinné příslušníky, přátele nebo obchodní partnery.

Luxusní knihovna nabízí výběr z následujících knih: Rodinná Bible, Bible Reynek, Bible Dalí, Dokonalý Michelangelo, Nekonečný Leonardo a Sixtinská kaple.

 

 

 

 

Comments

comments

Vyhledat