Sólo pro Artemia – v pátek na Moje kino LIVE

Sólo
Sólo

Jako vzpomínku na předčasně zesnulého producenta, režiséra a zakladatele společnosti Artcam Films Artemia Benkiho, který zemřel minulý týden pár dní před svými čtyřiapadesátými narozeninami, jsme ve spolupráci s projektem Moje kino LIVE připravili online projekci jeho celovečerního filmu Sólo, oceněném mimo jiné jako nejlepší český dokument na MFDF Jihlava 2019.

„Filmař, producent, nevyčerpatelný francouzský bonviván Artemio Benki všechny zaskočil svým předčasným odchodem. Z večírků nemíval ve zvyku mizet předčasně, to věděli všichni, kteří se s ním potkali. Artemio byl nepřebernou studnicí invence a inspirace, vášnivým cinefilem, který na svém celovečerním režijním debutu pracoval několik let. Výsledkem byl snímek Sólo, který se, podobně jako jeho autor, vzpírá kategorizacím. Niterný, pozorovatelský, křehký, ale i plný houževnatosti a lásky k outsiderům a k lidem, kteří zápasí na okraji. Hranice dokumentu a fikce se v něm mažou. Zůstává prostě a jednoduše film. 

V normálním světě bychom udělali to, co Artemio měl nejraději – sešli se, podívali se na Sólo a pak dlouze debatovali nad stále početnější baterií prázdných lahví vína. V podivné realitě ale nezbývá, než se uchýlit k nejbližšímu podobnému řešení: podívat se na film spolu alespoň digitálně a připít si alespoň imaginárně na člověka, který absolutně věřil v sílu filmu měnit svět a dělat ho lepším místem. 

Zveme vás tedy do virtuálního sálu Moje kino LIVE. Stačí si max. půl hodiny před projekcí koupit lístek, pak kliknout na odkaz, otevřít láhev vína a uctít Artemia-režiséra sledováním jeho Sóla. Výtěžek večera pomůže distribuční a produkční společnosti Artcam Films, kterou Artemio založil a v jejíž smysl vždy pevně věřil.“ 

Vít Schmarc, ředitel filmové distribuce Artcam Films.

 

 

Více informací o projektu Moje kino LIVE, najdete na webu, kde můžete také zakoupit vstupenky v symbolických hodnotách 54,- , 108,- a 162,-https://www.kinosvetozor.cz/5e9eff44c28dc7170ca4ba04

FB událost: Sólo pro Artemia

 

Pokud nemáte možnost podívat se na film v pátek prostřednictvím Moje Kino LIVE, Sólo je k dispozici ke zhlédnutí online  také na portálech Aerovod a DAFilms:
https://aerovod.cz/katalog/solo
https://dafilms.cz/film/10789-solo

 

SÓLO
Martin P. je mladý argentinský klavírní virtuoz a skladatel, který poslední čtyři roky svého života strávil v ústavu pro duševně choré El Borda v Buenos Aires, největším psychiatrickém zařízení latinské Americe. Dětský hudební génius a nejslibnější talent své generace se nyní pokouší najít způsob jak překonat své psychiatrické onemocnění a vrátit se k životu venku za zdmi sanatoria i na koncertní pódia, zatímco pracuje na své nové skladbě ENFERMARIA.
SÓLO vypráví vyjímečný a zároveň univerzální příběh o posedlosti tvorbou a dokonalostí, popisujicí evoluci lidské bytosti, která čerpá svou sílu ze své citlivosti. 

Comments

comments

Vyhledat