Součástí unikátní československé online databáze ACTORSMAP je už přes 1 000 herců

ACTORSMAP
ACTORSMAP

ACTORSMAP je největší profesionální herecká databáze, která na jednom místě přehledně představuje české a slovenské herce, herečky a herecké agenty. Když ACTORSMAP v lednu 2020 z iniciativy agentur OF AGENCY, LaK Produkce, Reset Actors, More Than Stars, Myrnyx Tyrnyx vznikala, měla v portfoliu 142 umělců. Dnes je jich přes 1 000! A zájemců o služby ACTORSMAP stále přibývá.  Stejně jako nápadů, jak databázi dále rozvíjet a zdokonalovat.

ACTORSMAP jsme rozjížděli v době, kdy covidová krize těžce zasáhla celou kulturu. Také proto jsme až do května loňského roku umožnili všem hercům registraci zdarma a provoz webu včetně souvisejících nákladů financovali primárně z prostředků našich pěti zakládajících agentur. Databáze funguje skvěle, máme krásné ohlasy. Pomáhá českým i zahraničním režisérům, castingovým režisérům a produkcím najít herce pro jejich umělecké projekty, což ve výsledku přináší hercům tolik potřebnou práci. Byla by škoda nejít dál. Máme spoustu nápadů na nejrůznější vylepšení, ale k jejich realizaci jsou nezbytné příjmy z registrací na bázi ročního předplatného služeb ACTORSMAP, které jsme zavedli,“ říká Kateřina Oujezdská ze zakládající OF AGENCY.

Aktuálně studenti hereckých škol zaplatí 1 000 Kč/rok, herec bez zastoupení 1 500 Kč/rok a herecký agent 1 350 Kč /rok za jednoho herce.  Benefitů, které ACTORSMAP přináší, je celá řada. Každý herec se může sám (nebo prostřednictvím svého agenta) na webové adrese www.actorsmap.cz efektivně prezentovat filmovým profesionálům, castingovým režisérům a castingovým agenturám. Profily obsahují potřebné informace: možnost kontaktovat herce či jeho agenta, fotografie, showreel, představovací video či odkazy na vlastní webové stránky, IMDB, ČSFD, Instagram atd. Vše je možné snadno aktualizovat prostřednictvím vlastních přihlašovacích údajů, což je další ceněný bonus. ACTORSMAP je veřejně přístupná a velmi přehledná. Vyhledávání pomocí zadaných kritérií (věk, jazykové schopnosti, speciální dovednosti atp.) je opravdu jednoduché. Díky anglické verzi webu je ACTORSMAP vyhledávaná i zahraničními filmovými tvůrci a produkcemi, které se jinak téměř nemají šanci více o českých a slovenských hercích a herečkách dozvědět.

A jak hodnotí ACTORSMAP sami uživatelé? Pro odpověď stačí nahlédnut do referencí:

Je dobře, že ve formě ACTORSMAP tady konečně vznikla platforma, která tu tolik chyběla. Možnost mít profily většiny českých a slovenských herců pohromadě mi šetří čas, umožňuje okamžité srovnání a udržuje přehled o nových talentech. Má funkční vyhledávání a oceňuji i anglickou verzi. Jsem za aplikaci ACTORSMAP moc rád.“ Tomáš Mašín, režisér, výtvarník.

Myslela jsem si, že projekt ACTORSMAP je pro mě zbytečný, že web nikdy nevyužiji, protože české herce znám. Spletla jsem se, ACTORSMAP mi pomáhá při práci, inspiruje mě a rozšířil můj přehled o hercích, které jsem neznala…  Děkuji.“ Marléna Zachariášová, casting director, Jam Casting.

V naší profesi vám nikdo nikdy nezaručí, že budete pracovat znova. Bez ohledu na úspěchy, dobře odvedenou práci a ocenění, vždycky znovu čekáme, až si nás někdo vybere. A proto je sjednoducující platforma ACTORSMAP, takové nabídkové meníčko herců a hereček, úžasným nástrojem pro všechny, kdo hledají a nechtějí pátrat složitě, nebo být odkázáni na nabídku jedné agentury nebo agenta. A oceňuji všechny, kteří pochopili, že ve sjednocení a spolusdílení je budoucnost. Děkuju!Aňa Geislerová, herečka.

Projekt ACTORSMAP získal pro rok 2021 oficiální záštitu ministra kultury Lubomíra Zaorálka. 

 

Kontakty

 

ACTORSMAP: www.actorsmap.cz

 

Comments

comments

Vyhledat